Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Új akváriumba tettem neptun...

Új akváriumba tettem neptun metilénkéket és neptun antiklórt.2-3 nap után mehetnek bele a halak?

Figyelt kérdés
illetve véleményeteket kérném hogy jók-e ezek a szerek vagy inkább a sera aquatan-t és nitrivecet ajánljátok ?
2014. okt. 26. 12:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem, semmiképpen. Metilénkéket betegség esetén használunk karanténakváriumban, erős gyógyszer, nem szinező... cseréld le a vizet, indítsd el a szűrőt és várj 3 hétig, utána mehetnek a halak.

Olvasmány: [link]

2014. okt. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Öntsd ki az egész vizet a wc-be,

aztán töltsd fel sima csapvízzel, nem kell beletenni semmilyen folyadékot. Csak várj 3 hétig, ahogy előttem is írták.

2014. okt. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm,az üzletben azt mondták ez kell bele... De 3 hét algásodik le,mert 50 liter az egész? És a takarítás hogy zajlik? mert gondolom ha cserelitek a vizet nem vártok mindig 3 hetet
2014. okt. 26. 13:33
 4/12 A kérdező kommentje:
*3 hét alatt
2014. okt. 26. 13:34
 5/12 anonim ***** válasza:

Az az üzletben az eladók 90%-a nem ért hozzá. Az algásodás lényegében teljesen mindegy, a hasznos baktériumoknak kell 3 hét alatt megtelepedniük.

Részleges vízcserét hetente kell csinálni(legjobb talajporszívóval leszívni), havonta a szűrőt ki kell takarítani, a szivacsát a leszívott akváriumvízben kell kimosni ugyancsak a baktériumok miatt. A friss víz egy napig álljon, hogy kimenjen belőle a klór, az antiklór is jó, csak felesleges.

2014. okt. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
még annyit hagy kérdezzek már hogy mennyi hal mehet majd bele(neon , guppi, citromlazac,rózsalazac amire gondolok) és hogy elég-e egy 50W-os 260l/h aquael szűrő?
2014. okt. 26. 14:10
 7/12 A kérdező kommentje:
esetleg növényt rakhatok-e bele bírni fogja-e a szűrő levegőztető ?
2014. okt. 26. 14:11
 8/12 anonim ***** válasza:

A szűrő nem lesz elég, legalább egy Eheim pick-up 2010 kellene(ha mellé még beteszed a kicsit is, az még jobb). A felsorolt halak közül csak a guppi jó, ebből 8-10 darab hímet tegyél.

Gondolom a világításod sima 15 wattos, ez alatt anubiasokat, jávai mohát és cryptocorine fajokat tarthatsz, ezek alacsony fényigényű növények.

2014. okt. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget,közben megvolt a vízcsere és letoltottem a 2 akvarisztikai konyvet pdfként amiben találtam halakról is infokat(leírtakról is,kivéve rozsalazac) és azt írja hogy elég az 50 literes nekik, de azért köszönöm :) ,esetleg a 2 szűrő elég lenne 1 100 literes akváriumhoz is?
2014. okt. 26. 15:42
 10/12 anonim ***** válasza:

100 literesnél már érdemesebb külső szűrőben gondolkozni, használtan találhatsz 10000 forint alatt, de akár csinálhatsz is.

Itt nézd meg a halak igényeit itt (legtöbbször) pontosan írja: [link]

2014. okt. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!