Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet egy 200 literes közös...

Lehet egy 200 literes közös akváriumban törpe karmos békákat tartani? ( többi lent)

Figyelt kérdés

Van most 3 vitorláshalam 5 gurámim 15 neonhalam 4 plattim meg 5 pandaharcsám.

Ha lehet akkor hányat? Hogy ő is jól érezze magát! Nem fog kiugrani? vagy brekegni éjszaka? előre is köszi! :D


2014. okt. 29. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nem tenném.

Egyrészt a gurámi meg a vitorlás nem egy életbiztosítás nekik.

Másrészt ezek a békák eléggé béna jószágok. Pocsék a látásuk, a kaját általában szag alapján próbálják megtalálni. Lassúak. Amire felfogják, hogy kaja van, addigra a többi felzabált előlük mindent. Társas akváriumban általában kézből kell etetni őket.


Szociális lények, 3 főtől érzik jól magukat. Ki tud mászni, aztán persze békachipsszé szárad össze, úgyhogy szökésbiztos, fedett akvárium kell neki. Ha állandóan ki akar mászni, akkor viszont stresszes. Állítólag halkan zizeg párzási időszakban.

Érdemes tudni még róluk, hogy érzékenyek a réz tartalmú szerekre, illetve, hogy a mellső lábukon is van úszóhártya (a nem törpe karmosoknak nincs, viszont vannak olyan boltok, ahol még mindig keverik a két fajt.)


(Nézegettem őket én is egy darabig, végül nem vettem meg őket: részben a macerás etetésük miatt, részben mert nem hiszem, hogy bírnák a halaim pörgését.)

2014. okt. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet és nem brekeg, ki tud ugrani, de ha teszel rá tetőt, akkor nem.
2014. okt. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rendben köszi akkor még meggondolom kétszer is hogy megveszem! De ez a külön etetés nem tetszik!
2014. okt. 29. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!