Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehetséges ammonia mérgezés...

Lehetséges ammonia mérgezés egy belső szűrős, üveglappal fedett (kis rés van), közepesen növényesített,130 l-es,20 guppyval 3 ancival halasított akváriumban?

Figyelt kérdés
A guppyk bágyadtak,pusztulnak. Az ancik jól vannak.

2014. okt. 30. 09:06
 1/6 anonim ***** válasza:
milyen gyakran cseréled a vizet?
2014. okt. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Természetesen lehet, nitrogén vegyületek okozta mérgezés.


Ammónia vagy nitrit, ha nem megfelelő az ajzat példa festett dekor kavics, vagy nagy szemcsés gyöngy kavics, frissebb mint 3 hét az akvárium, kicsi a szűrő vagy csapvízben van takarítva, esetleg túl szűrűn van takarítva.


lehet nitrát mérgezés, ha régi az akvárium, nincs elég, jól! fejlődő növény, a heti részleges vízcsere nem távolit el annyi nitrátot mint ami 1 hét alatt újra képződik, vagyis hétről hétre mindig valamennyi beragad, torlódik.

2014. okt. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Valóban csapvízben takarítom a szűrőt, havonta. Ekkor van vízcsere is, kb a negyede.

Bazalt zúzalék a talaj.Sok hínár, valisneria, cryptocorine van a medencében. Jó illata volt, soha nem volt rothadás szag.

2014. okt. 31. 00:31
 4/6 anonim ***** válasza:

A szűrőanyag felfogja a szennyeződés egy részét, ebbe a szennyeződésbe baktériumok költöznek, "komposztálják" a szerves hulladékot. A baktériumokkal teli szivacson átszivattyúzott vízben, szintén van ammónia, ez is táplálék a baktériumoknak.(vizelet, kopoltyúból származó)

A csapvizes, alapos takarításnak, sok hátránya van, egyrészt megnöveli az ammónia, nitrit szintet, eltávolítja az aerob nyálkát ami miatt nehezebben tisztul a víz, tovább marad opálos.

Legközelebb egy tálban, akvárium vízben nyomkodd ki a szivacsot, nem a szennyeződés teljes eltávolítása a cél, inkább a szennyeződés lazítása.


Ha helytelen szűrőtakarításkor van cserélve a víz, akkor ez tovább ront a dolgon, a vízben is vannak baktériumok, így nem csak a szűrőből hanem a vízből is el van távolítva a baktériumok 25%-a, tovább ronthat a helyzeten ha a csere nem állott víz.


Vízcsere, egy akváriumnak havi szinten a teljes víztömegét célszerű cserélni, nagyobb akváriumoknál 4 részletben, kisebb akváriumoknál (kb 50 literig) 6-8 részletben.


Alul telepített nagyobb akváriumoknál, elég kevesebb vízcsere, havi 50%, két részletben.


Teljesen egészséges, jól fejlődő növényzetnél, elég lehet havi 25% vízcsere alul telepítetten.


Nálad optimálisnak mondható a hal létszám, nincs túltelepítve de nem is kevés, tehát havi 100 és 50% között van az igásság, a növényzet fejlődése, az algásodás mértéke, a beadott növénytáp menyisége is számít.


Mielőtt azonban elkezdenél nagyobb vízcserét, én javasolnák egy neptun keménység tesztet, és egy nepun ph tesztet, ezek olcsók.


Csepegtetni kell őket, "csepegtetős" tesztek, mérj egy csapvíz keménységet, menyi nk, mérd meg az akváriumban is, majd reggel lámpaoltás után, kaja élőt egy ph értéket.

A ph érték lehet kékes, zöld, vagy világos zöld.


BOCS! a hosszabb komentért, de nem merem mondani, hogy cserélj hetente vizet a paraméterek ismerete nélkül, illetve nem ismeretes mikori az akvárium.


A tesztek magyarázata, ritkán cserélsz vizet, példa 1 éves az akvárium, a csapvized mondjuk 20 nk, és kék a ph teszt, azaz 7,5 ph fölött van.

Az akvárium 12nk és 7 ph, azaz 12 csepp kell a keménység méréshez, és zöld a ph teszt, ebben az esetben kicseszek a növényeiddel ha javaslok egy azonnali csapvizes vízcserét, a növényeknek előnyösebb az alacsony keménység és a semleges agy savas kémhatású viz.


Ha alacsonyabb keménység jön ki és alacsonyabb ph érték, akkor jobb megoldás egy olyan vizet kikeverni, ioncserélt víz és a csapvized segítségével.


A ritka vízcserék mellékterméke sok egészséges növénynél a savasabb és lágyabb víz. Persze nem mindegy menyi idős az akvárium.


Lehet betegség is ettől függetlenül, de annak is az esetek nagy százalékában a magas nitrogénvegyület szint az oka, eredendően az okozza.


Tehát tesztek, a kettő talán 500-600 ft, majd egy 30%-os vízcsere állott vízzel, ha indokolt akkor ioncserélt vízzel. Persze cserélhetsz teszt nélkül is vizet, ez rád van bízva.


Egy biztos, a szűrőd nem jól van gondozva, a vízcseréd kevés, rosszkor is volt cserélve, belső szűrőnél jobb külön csinálni másik alkalommal, mondjuk 1 hét eltéréssel.


Még egyszer bocs a hosszú kommentért de elsőre nem minden kérdés egyértelmű, ebből adódik a válasz is bonyolultabb lehet.


Volt ilyen akvárium egy barátomnál, bágyadtak voltak a halak, magas volt a nitrát, mértem vizet és durva értékek jöttek ki.


Én személy szerint holnap leszek online, valószínű más is ír majd, vedd figyelembe a többiek véleményét is.

2014. okt. 31. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A "havonta" cserélem... szavaidból gondoltam, hogy ez nem egy 3 hetes akvárium, írhatnál azért egy szűrőtípust is.
2014. okt. 31. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon hasznos volt.
2014. nov. 2. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!