Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tehetek? Fontos!

Mit tehetek? Fontos!

Figyelt kérdés

Van 2aranyhörcsögöm és a papagájom tegnap halt meg!:,(

Ugye itt lesz nemsokára a karácsony és a szüleimtől csak 1kérésem lesz!

Szeretnék 1teknőst Azonbelül ékszerteknőst.A tekit minnél hamarabb szeretnèm,és a pagájom ugye tegnap halt meg és mikor lenne érdemes közölnöm?És ezt hogy mondjam el?Mit mondjak?Kinek?

Az apumat ilyen témában könnyebben meg lehet győzni,de anyát meg az ilyen vizi élőlények jobban érdeklik!Mit tegyek?


2014. okt. 30. 09:27
 1/7 anonim ***** válasza:

A papagájod halálát, vagy - ahogy a kérdésedből kivettem - azt hogy újat szeretnél?

Azt, hogy meghalt, azonnal kellett volna, nem tudom, mit tudtál eddig csinálni szerencsétlennel. Illetve felmerül egy kérdés: Miért hat meg szegény?

Te ismered a szüleidet, de én ilyen esetben egyszerre beszélnék velük. Megmondod, hogy meghalt a papagájod, és annyira szomorú vagy, olyan rossz érzés ránézni az üres kalitkára, egyszerűen mintha nem is a te szobád lenne nélküle. (Ne fogd vissza az érzelmeidet.)

Ha jófej szüleid vannak, akkor erre már sajnálnak, erre te elmondod, hogy mennyire beleélted már magad a tekibe, hogy esténként nézegetni szoktad a helyet, ahová a terráriumát tervezitek, és róla álmodsz.

Na ez lenne a manipuláció.

Ha tisztességesen akarsz eljárni, akkor szimplán megmondod, hogy nagyon boldoggá tennének, ha a szobád karácsony után olyan lenne, annyi lakóval, amennyivel néhány hete terveztétek. Ez egy kérés, és egy új papagájt + egy tekit is feltételez...

2014. okt. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért halt meg,mert már öreg volt!Nem tudtam volna rajta segíteni!>:,(Mindent megkapott!
2014. okt. 30. 10:35
 3/7 A kérdező kommentje:
bocs,de akkor rosszul írtam de nem nem kell már több papagáj azt már anya kijelentette hogy azt már nem veszünk!:P
2014. okt. 30. 10:37
 4/7 anonim ***** válasza:

Részvétem a papagájod miatt. Milyen fajta volt? És milyen idős?


Szóval ezt úgy érdemes csinálni, hogy utánanézel a kiszemelt jószágnak és a tartásának. A szerzett információk alapján alaposan átgondolod, hogy tudod-e vállalni a jószág ellátását élete végéig.

Az ékszerteknős nagytányér nagyságúra nő, 15-20 évig él, nem kis felelősséggel és költséggel jár egy ilyen tartása. Nem vagyok egy hüllőszaki (remélem jön valaki és kijavít, ha valamit rosszul írok), de úgy tudom kell neki:

- akvárium (eleinte lehet kisebb is, de a végcél úgy 200 liter körül van egy kifejlett ékszertekinek)

- szűrés

- vízmelegítő, hőmérő

- napozó

- UV lámpa

- megfelelő kaja

- vízkezelő, vödrök, műanyag cső vízcseréhez

- bizonyos akváriumméret felett: állvány

Aztán megnézed (előbb neten majd a helyi díszállat kereskedésben), hogy mindez mennyibe kerül. Elgondolkodol, hogy belefér-e a költségvetésbe, pláne a karácsonyi ajándék kategóriába (engem spec körberöhögnének, ha ilyet kérnék). Na, ehhez lehet igazítani a stratégiát.


Általában a szülők szeretik hallani, hogy milyen feladatokkal jár egy jószág tartása és hogyan, mikor tervezed elvégezni. Azt is érdemes elmondani nekik, hogy milyen igényei vannak a jószágnak, mert ha kapsz egy tekit meg egy 20 literes kis semmit minden felszerelés nélkül, azzal nem vagy kisegítve. Mivel nem kis összegről van szó, érdemes azt is elmondani nekik, hogy mit tudnál belőle átvállalni.


Kinek: A szülők kommunikálnak. Tök mindegy melyiket próbálod fűzni, úgyis tudni fog róla a másik is. Úgyhogy szerintem az a legtisztább, ha egyszerre beszélsz velük vagy minimális időbeli eltéréssel.


Tipp: ha még nem tetted, nézz utána a pézsmateknősöknek! Kisebbek, ebből kifolyólag kisebb akvárium kell nekik, ami lehet, hogy szimpatikusabb a szüleidnek.


Másik tipp: ha nemet mondanak, fogadd el, de kérdezd meg az okát! Vannak olyan dolgok, amelyeken lehet segíteni (pl. ha túl drága, akkor gyűjteni rá), vannak, amiken nem (pl. nincs elég hely, vagy ha te elzúzol másik városba egyetemre, akkor nem szeretnék gondozni helyetted).


"A tekit minnél hamarabb szeretnèm" A jó állattartó türelmes. Nekem is van olyan jószág a bakancslistámon, amit leghamarabb valószínű saját lakásban, saját keresetből fogok tudni megvenni és eltartani, mert költséges, helyigényes, időigényes és macerás (:

2014. okt. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Nagyon köszönöm válaszod!Nem adom fel akármit is mondanak!

már volt ékszertekim!Sok könyvem van róluk és itt az internet is és itt is tudok olvasni róluk!:)


A felszereléssel nincsen probléma nem sok minden hiányzik!

Van 1 kisállatbolt és ott tudtommal most éppen vannak!Pont azért szeretnék teknőst mert hosszú életűek aranyosak,és szerintem szépek is!gondját tudnám viselni terráriuma is van!Már csak a kisállat hiányzik,meg néhány felszerelés!A neme nekem mind1 nem zavar ha fiú,de az se ha lány!:)))Köszönöm még 1szer válaszod ma délután tanulás után beszélek róla anyával,utána apával is!

Anya eddig úgy van hogy NEM ide nem jön több állat,de most nyugodt jobban lehet vele beszélni az ilyenekről!Apa meg..hát...vele könnyebb dolgom van!:DÉs köszönöm a részvéted!:)

2014. okt. 30. 11:32
 6/7 anonim ***** válasza:

#4 vagyok.


Ja, akkor jó :D Sajnos sokan nincsenek vele tisztában, hogy mivel jár a tartásuk. Azért érdemes újra átolvasni a szakirodalmat, hogy biztos minden rendben legyen. Ha az előző teknősöd idő előtt halt meg, akkor kideríteni az okát, biztosra menni, hogy az újjal ugyanez ne fordulhasson elő.


"Van 1 kisállatbolt és ott tudtommal most éppen vannak!" Hahó, karácsonyi ajándékról volt szó, nem? :D Egyébként is legelőször a felszerelése legyen rendben. Ha régi a cucc, azt is érdemes ellenőrizni, hogy működőképes-e még, az akvárium tartja-e még a vizet vagy újra kell ragasztani, esetleg, hogy azóta gyártottak-e energiatakarékosabb, jobb minőségű felszerelést.


A legtöbb boltban szoktak külön kérésre kisállatot rendelni, így, ha addig el is fogy a teknős, karácsonyig biztos tudnak szerezni neked.


"ma délután tanulás után beszélek róla anyával,utána apával is! " Várj, amíg lenyugszol. Bocs, csak az jön le a válaszaidból, hogy nagyon lelkes vagy és nagyon pörögsz, ezért kapkodsz és nem vagy teljesen logikus. Így fennáll a veszélye, hogy a szüleid sem épp azt fogják látni rajtad, hogy nyugodtan, szépen végiggondoltál mindent. (Engem így nem tudnál meggyőzni.)

2014. okt. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Beszéltem vele!:P

Nem mentem semmire!Kiderült hogy a cuccok neki nem jók,és nem engedi,mert "Ha elpusztul csak sajnálni fogod!"

Meg hogy ide nem jön állat!Beszéltem vele akkor hogy mit engedne meg,vagy esetleg a halakat megengedné-e?hát azt sem!ELEGEM VAN MÁR EBBŐL!semmit nem akar megengedni akár én fizetem a tartását,én takarítanám akkor sem!:,(

Létszi adjatok tippeket!:((((((((

2014. okt. 30. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!