Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akinek van tapasztalata...

Akinek van tapasztalata guppykkal, az kérem, hogy segítsen! Ivadék gondok. Mit tegyek? (lent)

Figyelt kérdés
Szóval: Megszületnek a pici guppyk, kapnak sórákot, fagyasztott kaját, az első néhány hétben minden rendben is van, aztán az úszóik elkezdenek "foszlani" (farok-, majd hátúszó), mintha pici fehér pöttyöket is látnék rajtuk, de ez nem biztos (Ilyen pici halaknál még a kicsit sem mindig látom, lehet, hogy csak halucinálok.), aztán mintha maga a hal is élve elbomlana, borzasztó ezt nézni. Próbáltam már kezelni őket, de sikertelenül. Ez a 3. csapat kicsi, akinél ez a probléma megjelent. A szüleiknek semmi baja (Együtt vannak egy aksiban, de sok moha és búvóhely van + direkt alultelepített az akvárium, a szaporulat miatt). Fontos lenne a gyors segítség, szeretném, ha rendben lennének!

2014. okt. 30. 23:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem régebben voltak guppiam, annyira nem volt felszerelt az akváriumom, levegőtető, pár növény és kavics volt csak benne és bolti kajákat ettek hol szemcséset, hol lemezeset, és úgy szaporodtak mint a nyulak, majd pukkadtak az egészségtöl. Nem tudom hogy pontosan mi lehet a baj neked hogy szegénykék elhalnak, de alaposan nézd végig őket, majd a berendezést is, hátha van szemmel épphogy látható nem kívánt féreg esetleg, de azért ajánlanám gondosan kitakarítani az egész cuccost, a növényeket is óvatosan ha élő, neme abban van megbújva valami. ha meg az eggyik halon van fehér pötty akkor különítsd el és kapni cseppet az állatboltban, sajna nem jut eszembe a neve, de erre van külön és a vizébe kell tenni. remélem segíthettem kicsit is. sajnálom őket énis
2014. okt. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Darakórnak tűnik a pöttyök alapján.
2014. okt. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem régebben voltak guppiam, annyira nem volt felszerelt az akváriumom, levegőztető, pár növény és kavics volt csak benne és bolti kajákat ettek hol szemcséset, hol lemezeset, és úgy szaporodtak mint a nyulak, majd pukkadtak az egészségtöl. Nem tudom hogy pontosan mi lehet a baj neked hogy szegénykék elhalnak, de alaposan nézd végig őket, majd a berendezést is, hátha van szemmel épphogy látható nem kívánt féreg esetleg, de azért ajánlanám gondosan kitakarítani az egész cuccost, a növényeket is óvatosan ha élő, neme abban van megbújva valami. ha meg az eggyik halon van fehér pötty akkor különítsd el és kapni cseppet az állatboltban, sajna nem jut eszembe a neve, de erre van külön és a vizébe kell tenni. remélem segíthettem kicsit is. sajnálom őket énis
2014. okt. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
bocsi 2x küldtem el. és igen darakór.
2014. okt. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hasonlo volt nekem is csak a felnott guppikkal. Metilenkeket hasznaltam es rendbejott az uszojuk meg a hal is felepült. Illetve azota sózom a vizuket is. Most kb 30 db 4 hetes kisguppijaim vannak,semmi bajuk pedig 2 hete par feher pötty volt rajtuk,nekem a só bevallt. A metilenkeket akkor hasznaltam mikor pusztulas volt. 1 ek jodmentes tengeriso 10 literenkent. Volt aki ezert lehurrogott,de haltenyeszto es több tapasztalt haltarto javasolta es a halaim azota virulnak.
2014. nov. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!