Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Honnan tudom, hogy a gyöngygur...

Honnan tudom, hogy a gyöngygurámi párom készen áll-e a párzásra? Ti hogyan pároztatjátok a gurámijaitokat?

Figyelt kérdés
Olyan 8-10 centisek. Mindkét halnak vöröses a hasa, de a nőstény nem túlzottan dagi. Azt látom, hogy mintha habfészket építenének, mert habos néhol a víz felszíne, de az áramlás mindig elsodorja. Szeretném pároztatni őket, csak nemtudom mikor. Fagyasztott kajával etetem őket.
2014. nov. 1. 15:25
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Elméletben tudom, illetve láttam, télen szeretnék majd én is opálos kék gurámit nevelni, ha a többletet átveszi a kereskedés, nekem csak 3-4 kellene.(át szokták venni tőlem a kishalakat)


Kell egy nagyobb akvárium amibe akvárium víz és érett szűrő van, a kereskedés + 1 éves halak átlag már ivarérettek.

Kell a felszínre növény ami stabilizálja a fészket, át teszed a fő akváriumból a hímet ami a habfészket csinálja, majd a nőstényt amivel láttad kommunikálni.


Utána jön a szokásos labirintkopoltyús dolog, a nőstény tele nyomja a habfészket ikrával, a hím rendezi a habfészket, a nőstényt ki lehet venni.

Ha "szemesek" az ikrák ki kell venni a hímet is.

Elúsznak a kicsik, lehet adni nekik apró sórákot, vagy apróra tört, két ujjal víz alá nyomott, majd elengedett lemezest.


Elsőnek elég egy szivacs szűrő, kompresszorról, később jobb váltani vödrös külső szűrőre.

3-4 hónap múlva beviszed a kereskedésbe a kishalakat,(50-60db) ezt előre le kell egyeztetni, benne hagyod az akváriumba azt a létszámot amit oda tervezel.

A régi akváriumba nem igazán lehet betenni a kishalakat, kicsinálhatják őket a nagyok.


A hím gurámi akkor csinál habfészket ha van ikrás nőstény, ha több nőstény van akkor, az egyiket elzavarja mert "nincs kész a habfészek" a másikat azért mert "ez nem a te habfészked" a ducibb nőstény a nyerő.

2014. nov. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!