Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan csináljak 1-3nk és 6,5...

Hogyan csináljak 1-3nk és 6,5 ph-s vizet az akváriumban?

Figyelt kérdés
2014. nov. 1. 15:36
1 2
 1/13 Pendulum92 ***** válasza:

Lágyítani kevertágyassal érdemes úgy 2-300 literes akváriumig, utána RO szűrő.

Ha leviszed mondjuk 3 nk-ig a karbonátkeménységet(ez alá nem javasolom, mert instabil lenne a kis pufferkapacitás miatt), akkor a pH beáll majdnem neutrálisra(7,1-7,2)


Innentől savasítani kell, gondolom valami lágyvízes hal tartásához/szaporításához kell a víz. Savasítani tőzeggel lehet, de vannak ilyen készítmények is, amik ezek kivonatát tartalmazzák.

2014. nov. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A R.O szűrővel szűrt víz és az ioncserélt víz az 0 nk és 5ph

Ha a csapvized mondjuk 18nk kemény és 7,5 ph akkor felesbe keverve 9 nk és semleges 7 ph lesz, tehát ez alá kell menni.

Szinten tartani nehéz a ph értéket ahogy Pendulum92 is írta, én sok vasfát használok amiből csersav oldódik, így mindig 7 ph alatt vannak a vizeim az akváriumokban.


Könnyebb 7 ph alatt mert nincs alga plusz szépen nőnek a növények, co2 beoldással lehet még tartani a savas kémhatást.


Tehát kikeverni ki tudod, de nem marad 7 ph alatt bármilyen lágy is a víz, felkúszik 7ph fölé.

2014. nov. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A kérdés inkább az, hogy minek?!


A hogyan, 0 kn-s vízzel, (fordított ozmózissal szűrt) és sósav oldattal (fára egyéb dekorációra nem lehet számítani, hogy majd pontos lesz)

sok-sok mérés, különböző napszakokban.

És ha megvan a tuti recept, (hány százalék csapvíz és lágyvíz, és mennyi sósav)

és atom stabil a víz, akkor mehetnek bele a halak.


Ahogy kezdtem, az érdekesebb kérdés, hogy minek, tisztában vagy e a kockázatával?


1-3 nk annyira instabil kémhatást okoz (mivel a keménység ph stabilizátorként működik) hogy gyakorlatilag bármikor ph borulást okozhatsz az akváriumban, ami pár órán belül minden élőt kivégez!


A ph-t b@.szkurálni se túl jó ötlet, nagyon indokolt esetben szabad mesterségesen belenyúlni ebbe a dologba.



Ha lágy vizes halakat akarsz tartani, akkor előbb nézd meg, mennyire akvarizálódtak be, mennyire igénylik valóban a lágy vizet. A legtöbb tökéletesen egészséges, ha a csapvizet felesbe bekevered ioncserélttel, (vagy más nullással) a ph meg beáll magától az oldott CO2, és a természetes úton beázó (fa, falevél, stb) csersavtól.

Annyira, amennyire akar, nem kell konkrét értékhez ragaszkodni.


Ha valami nagyon kényes halat akarsz szaporítani, extrém lány vízben, akkor se menj 6-7 nk alá! Hidd el, nem éri meg!


És azt tartsd szem előtt, hogy a halak ezerszer jobban tolerálnak egy nem teljesen optimális, de stabil vízértéket, mint egy teljesen tökéleteset, ami bizonyos határokon belül ingadozik.

Márpedig minél lágyabb a víz, annál inkább ingadozik a ph.

Még ha olyan mázlista is vagy, hogy megúszod ezt a dolgot ph borulás nélkül, akár a növények nappali co2 felvétele, és éjjeli pihenése is okozhat olyan ingadozást, ami halálra stresszeli a halakat.

2014. nov. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"nem marad 7 ph alatt bármilyen lágy is a víz"


Ez mondjuk így nem igaz, ha lágy a víz, savval a legjobb, leghatékonyabb, és legprecízebb savasítani.

Én mindig sósavval kevertem, az a legegyszerűbb, legtermészetesebb sav, és a legjobban mérhető.

2014. nov. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Tökéletesen igaza van a 3# válaszolónak, nem lehet csak úgy lágyítani, ozmozis sokk is lehet a halaknál, plusz nem kérdeztük minek kell neked ilyen lágy víz.


Olvasd el amit a 3# válaszoló irt végig, nála a pont.

2014. nov. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

""nem marad 7 ph alatt bármilyen lágy is a víz"


Ez mondjuk így nem igaz, ha lágy a víz, savval a legjobb, leghatékonyabb, és legprecízebb savasítani.

Én mindig sósavval kevertem, az a legegyszerűbb, legtermészetesebb sav, és a legjobban mérhető."


Igazad van, én arra értettem, hogy magától nem marad savas kémhatású, valamit kell tenni, hogy az is maradjon.


Nekem erre elég a harcsák miatt egyébként is használt vasfa, de több alternatíva is van, ha valaki nem mer a sósavból kikeverni törzs oldatot, akkor ott az akvarisztikai ph mínusz is.


Igazad van a ph nem játék, ha valaki nem érti, nem méri, nem jó birizgálni.


Én 10 nk alá nem javasoltam senkinek itt eddig az oldalon, annyi a legtöbb halnak elég, a növények is szebben nőnek, nálam legalábbis 8-9-10 nk víz tökéletes.

2014. nov. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Igen ezt elfelejtettem írni hogy , a neonhal szaporításához kellene.
2014. nov. 1. 20:53
 8/13 anonim ***** válasza:
Sima neonhalhoz 10-es nk bőven jó.
2014. nov. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
igen?! akkor jó. Ez lenne az első próbálkozásom :D
2014. nov. 1. 21:05
 10/13 A kérdező kommentje:
Az baj hogyha úgy lágyítom a vizet hogy felforralom?
2014. nov. 1. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!