Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő vagyok akvárium témában...

Kezdő vagyok akvárium témában tapasztalt infókra lenne szükségem! 100l akváriumban sügeret és naphalat szeretnék tartan! Ez hogy működik?

Figyelt kérdés

Amit szeretnék megtudni:

mennyi fér el 100l-ben? mind kettőből ugyan annyi!

Etetésük (mien gyakran? mennyit ? mit?)

Körülményeik mienek legyenek?

Víz melegsége?Mennyi fény kell nekik?

Tisztításuk?



2014. nov. 1. 20:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha kezdő vagy, miért nem olvasol el pár könyvet ?? Magyarul is sok van, a Horn-Zsilinszky is jó. Szabó Ervin könyvtárban is elolvasható, nem kell mindent újonnan megvenni. Antikváriumokban is sok akvarista könyv van. Naphalat nem érdemes akváriumban tartani, mert kitelel a természetes vizekben is és nagyon nagyra nő. Sokat eszik, amiatt nagyon szennyezi a vizet.
2014. nov. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

100 literben ez működésképtelen, bele se vágj.

A naphalra 300 liter mondanék, beugró méretre. Sügérből meg van vagy 3 millió féle, nem tudom melyikre gondolsz.

Minden esetre gondolom nem afrikai sügérre, hanem szintén valami hideg vizűre gondoltál, ha már együtt akarod tartani őket.

Mivel mindkettő agresszív és erősen területvédő, kb 500 literre mondanék 3-3 db-ot.

(egyébként a naphal is egy sügér, ha már szóba került...)

2014. nov. 2. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. nov. 2. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!