Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az aranyhalam miért csak a...

Az aranyhalam miért csak a víz alján úszkál?

Figyelt kérdés

Van két aranyhalam és tegnap vettem őket és ma már csak a víz alján úszkálnak. Mi lehet az oka? Fázhatnak? Vagy cseréljek benne vizet?

Nem fekszenek a vìz alján, hanem elég szorgalmasan úszkálnak csak a víz tetejére nem nagyon akarnak feljönni...



2014. nov. 2. 14:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mekkora az akvárium? Milyen a szűrés? Milyen gyakran cserélsz vizet és mennyit? Mióta vannak meg a halak? Járt-e 3 hétig az akvárium a betelepítés előtt?
2014. nov. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Etetéskor sem?
2014. nov. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem nagy kb 40 liter. (Tudom hogy kicsi nekik de olvastam ha ugy nőnek fel hogy egész életükbe kis akváriumban vannak akkor alkalmazkodnak.Meg amugy sem sokáig tervezem őket.) Tegnap óta vannak meg de 3 hetet állt az akvárium a halak betelepìtése előtt.Még nem volt vízcsere de 2 hetente fogom majd cserélni. A szűrő elég nagy csak úgy forgatja a vizet és még buborékot is juttat a vízbe. ( pontos adatokat a szűrőről nem tudok bocsi.
2014. nov. 2. 15:08
 4/13 A kérdező kommentje:

Etetéskor sem nagyon jönnek fel inkább lent úszkálnak és meg várják míg az étlel le megy a víz aljára és csak utána esznek.

ja és angliában vettem az aranyhalakat és a boltba az volt az akváriumra írva hogy "red comet"

Ez is egy fajtája az aranyhalnak nem?

2014. nov. 2. 15:12
 5/13 A kérdező kommentje:
Ja és közbe míg a víz alján vannak túrják a kavicsokat
2014. nov. 2. 15:18
 6/13 anonim válasza:

Nekem az aranyhalak ahogy kapják a kaját egyből feljönnek a víz tetejére enni.

De amikor lemezes aranyhaltápot kapták akkor néha megvárták amíg lemegy az aljára.

Vagy süllyedés közben elkapták és megették.

Nekem 160literesben van 5 db

2014. nov. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nekem is ez a lemezes aranyhal táp van és sűllyedés közben kapják be.

de viszont nincsen lámpa csak a szoka fénye.lehet hogy kevés lenne nekik és azt hiszik hogy éjjel van? Azért nem jöhetnek fel?

2014. nov. 2. 15:28
 8/13 A kérdező kommentje:
Hány fokosra kell nekik beállítani a vízmelegítőt?
2014. nov. 2. 15:31
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha nem nőnek, akkor az az ammóniától van, nem a kis akváriumtól. Ráadásul egy tavi változatot sikerült venned amit 300 litertől érdemes tartani. Add el őket és vegyél egy darab bettát, annak megfelel ez az akvárium, viszont annak kell egy fűtő is.
2014. nov. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Vízmelegítőm az van.és énis bettát akartam venni de sajna itt angliában a mi városunkba nincs állatkereskedés csak a szomszéd városba. De sajna ott csak ilyen aranyhal félék és kis apró raj hal félék voltak...

De viszont az udvatunkba tervezünk tél után egy kis kerti tavat.addig ki bírják a halaim ebben az akváriumba?

2014. nov. 2. 15:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!