Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium tisztán tartása,...

Akvárium tisztán tartása, takarítása? (Több kérdés)

Figyelt kérdés

Szóval: Sóder aljzatom van, az üveg mellett látom, hogy "belesüpped" az ürülék. Ezt nyilván ki kellene szippantani, de hogyan, hogy közben ne kavarjak fel mindent (kavics alatt táptalaj van)?

Ha mohapázsitot csinálok, akkor gondolom az alá fog bekerülni a hal-, és csigakaki. Onnan hogy lehet kipucolni?

Milyen időközönként kell "szippantani'? Minden vízcserekor, vagy ritkábban?

Zöld pontalgát a frontüvegről szivaccsal szoktam leszedni (többi helyen nem zavar, csigák szeretik), de egy pici, ha nagyon óvatosan veszem ki a szivacsot, akkor is visszafolyik. Ez okoz gondot?

Előre is köszi a válaszokat! :)



2014. nov. 3. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Én az ujjammal szoktam a kavics közül felkeverni az ürüléket és a többi dolgot, majd utána szívom le a vizet, így sok dzsuva kijön a talajból!

A zöld alga nem tudom, hogy okoz e gondot.

Én sorrendben úgy szoktam (200L-es akvárium) leszívok belőle 10 cm vizet, letakarítom szivaccsal a pontalgát majd felkeverem a kavicsot és utána szívom le a víz nagy részét! Nekem is van táptalaj sosem kevertem még fel így!

2014. nov. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Régebben lehetett kapni olyan, a borlopóhoz hasonló üveg eszközt, amivel le lehetett szívni az üledéket. Ha az üvegről levakart alga egy része visszafolyik, akkor, ha van belső szűrő, akkor az pár percen belül beszívja és kiszűri a vízből a zömét.
2014. nov. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
talajporszívónak hívják :)
2014. nov. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Növényesebb akváriumba alap a 10x névleges vízforgatás, néha még kevés is.


Én is hasonlóképpen csinálom mint az előttem író, Metszés, hal hálóval kihalászom a lebegő leveleket, mosogatószivacs dörzsi felével letakarítom az üveget.


Nem használok talaj porszívót, ha kell akkor egy ecsettel szoktam lesimítani a talajt, átsimítom a növényeket vele, a tescos műanyag szőrű ecset teljesen jó, kisebb akváriumba kicsi, nagyba a nagyobb ecset.


A felkeveredést a szűrés rendezi, szerencsére ritkán kell csinálnom.

2014. nov. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Aljzatporszívóból csak Sera van nálunk, 2000 + Ft, és olyan nagy, hogy gyakorlatilag be sem fér a bujkálók, díszek közé.
2014. nov. 3. 19:54
 6/6 Platypus ***** válasza:
Nem nagy kunszt készíteni egyet. Én egy rumaromás flakont használtam fel tölcsérnek. Kb. 4 centi az alsó átmérője, 1 centi a nyaka, levegőcsövet szilikonoztam bele. Tökéletes méret precíziós munkához.
2014. nov. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!