Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek milyen halakat...

Szerintetek milyen halakat érdemes tartani egy 300l akváriumban?

Figyelt kérdés

A lényeg hogy sok növényt szeretnék bele, vas fát.


Sügeres akváriumban gondolkoztam.


Vagy trópusiban, de mivel vitorlás halnak, diszkosznak, és óriás vitorlás harcsáknak kicsi a 300l ezért lőttek neki.



Namost tanácsokat kérnék, hangulatos, nem túl szines akváriumra gondoltam. Ja és olyan halakra amik nem minden esetben vesznek el a nagy térben.


Egyépként garnélákról mi a vélemény?


Esetleg nagyobb halakat amiknek elegendő a 300l írnátok?


2014. nov. 3. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Miét lenne kicsi vitorlásnak??Annak tökéletes.Tarts benne vitorlást gurámival.sok sikert :))
2014. nov. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
úgy értem h annak a nagyobbiknak óriás vitorláshal avgy mi a neve :D
2014. nov. 3. 20:35
 3/6 A kérdező kommentje:
most olvasom h 300l-re 4-6 hal :D
2014. nov. 3. 20:37
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt, hogy milyen halat és menyit tehetsz bele több minden befolyásolja, egy 300 literes akváriumban a lebegő szennyeződések begyütése elég nagy feladat, erre legalább 2000-2500 liter/óra vízforgatás kell. Ha nagytestű halakat akarsz akkor nagy szűrőfelület is kell, erre inkább a vödrös külső szűrők alkalmasak.


Ha sok növényt szeretnél akkor annak megfelelő világítás kell, az akvárium magasságán múlik, hogy milyen típus felel meg, majdnem biztos, hogy t5, teljes hosszban 3 sor a legtöbb akváriumra elég, közepes fényt igénylő növényeknek.


A sügér és a növény üti egymást, ha erősen meg gyökeresedtek a növények akkor lehet dél amerikai sügerekben gondolkodni, viszont szaporodnak mint a nyulak, mindig probléma a szaporulat. A garnéláknál leglényegesebb, hogy ne végezzék táplálékként, viszonylag rövid életűek, így fontos, hogy tudjanak szaporodni, ez nano halaknál adott igazából.


Én tennék sziámi ormányos márnákat és kék gurámit, nálam ők jól megvannak egy akváriumban.


Garnéláknál red cherry, mellé neonhalak, ők is jól megvannak nálam, másnál is.

2014. nov. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz. A sügéres medence és a sok növény szinte üti egymást:) Azért összelehet válogatni olyan fajokat amik jó eséllyel békén hagyják a növényeket. Tanganyikai fajokról tudok nyilatkozni. A neolamprologus, julidochromis, altolamprologus és lamprologus nembe tartozó fajokra nem jellemző, hogy nagyon piszkálnák a növényeket, részben a táplálkozási szokásaik miatt.
2014. nov. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

közben gondolkodtam a témában, és valószínűleg meg engedhetem majd magamnak az 500l-es aksit. Tehát hely lenne nekik.


A törpe sügerekkel mi a helyzet? Eléggé érdekesek, színesek, és jól feldobják az akváriumot. azt hallottam hogy eléggé stresszesek, ezzel lehet gond?



Egyépként ugye 500l későbbiekben gondolkoztam diszkoszban elolvasok pár könyvet róluk, közben kikisérletezgetem a vizet hogy mennyire tudom tartani í víz szintet és veszek egy olyan RO vagy mi a neve amivel lágyítom a vizet.

2014. nov. 4. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!