Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Diszkoszos akváriumba hogy...

Diszkoszos akváriumba hogy tudok növényesíteni?

Figyelt kérdés

Mert ugye a talaj nem lehet vastag, (esetleg ha tisztítom 2 naponta a talajt úgy tudok nekik olyan vastagságban rakni hogy a gyökér megtudjon kapaszkodni? Meg ugye bekell nekik rakni az erös fèny miatt viz tetején lebegeö növényt, ezt hova ültetitek? Cserepes megoldást hanyagolnám mert számomra nem esztétikus..



Esetleg szakirodalmat tudtok ajánlani? Ha lehet minnél jobbat. :)



2014. nov. 5. 08:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A vizen lebegő növényt csak rá kell szórni a vízre, ilyen pl a Limnobium laevigatum.

[link]

Easy life ProFito-val megöntözöd minden vízcsere után picit, akkor nem sárgul meg.

[link]


De én láttam olyan diszkoszos akváriumot egyébként, amiben 5 centi vastagon volt Pro Soil növényes talaj, de nagyon drága azzal megtölteni egy ilyen nagy akváriumot.


Én azt csinálnám, hogy cserepes megoldás lenne, de a cserepet beásnám vastag bazaltba, egy domb alá.

Az apró szemű fekete bazalt, nehéz kavics, amiből könnyű dombokat építeni, nem omlik le, és az 1-3 mm szemcsenagyságú bazalt annyira összetömörödik, hogy a kaja maradék, és a halkaki megmarad a tetején. A tetejéről minden koszt le lehet könnyedén porszívózni.

A cserepekbe, vagy lapos tálakba tennék pro soilt, és így beásogatnám szépen bazalt közé. Mivel bazaltba növényt ültetni nem jó, de így végülis meg lehet csinálni és akkor a pro soil sem olyan drága, ha csak 1 zsákkal veszel. Az 8 liter. Jópár cserepet, vagy lapos tálat meg tudsz vele tölteni.

2014. nov. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
ajánlok valamit: valami kistermetű tavirózsafajt tegyél bele vastag bazaltrétegbe, ez vízen úszó félig, félig víz alatti levelei is vannak sőt gyönyörűen virágzik ha jól érzi magát
2014. nov. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
az se lehet rossz, köszi a válaszokat :)
2014. nov. 5. 22:36
 4/17 anonim ***** válasza:

Kétnaponta talajt tisztítani? az érdekes lenne, talán inkább évente.


Láttam a diszkosz halas kérdéseidet, teljesen esélytelenül indulsz, egyenlőre "0" esélyt adok a dolognak.


1. google, beütöd diszkoszhal eladó, jönnek a találatok, több hazai tenyésztő van, felhívod amelyik szimpatikus, megnézted előtte a referenciáit, egyeztetsz vele pontról pontra.

Veszel egy minilabort, majd beállítod otthon a tenyésztő által megadott vízparamétereket.


Otthon magas, legalább 60 cm akvárium kell, legalább 150 cm hosszú, nem hátrány ha mélységre is van 60cm, nagy halakról van szó.

A szűrőtöltet legyen legalább a víztömeg 4-5%-a, nagyon kényes halakról beszelünk, alap a nyári hűtés, persze a fűtés is.

R.o szűrő a lágy vízhez stb


Én régóta csinálom a halazást, nagyon szeretnék diszkosz halat egyszer, ha magam csinálom a szűrést, világítást, bútort, lakásklímával 500.000ft lenne alsó hangon halakkal, úgyhogy egyenlőre talonba marad, nem fordítok ennyit a diszkoszhalakra.

2014. nov. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Igen sokat kérdezek róluk föleg ebben a pár napban. Gondolom egy idö után bosszantó lehet :). A lényeg hogy megpróbálok belöni egy árat hogy valójában mennyibe is kerülne a dolog.


A sok kérdés meg úgy jön hogy folyamatosan olvasom az interneten a blogokat, akvarisa oldalakat és vannak dolgok amikben nem vagyok biztos vagy fogalmam sincs róla, ezért felteszem öket, álltalában értelmes dolgok jönnek ki a válaszok többségéböl.


A másik, hogy ezzel az egésszel kb 2 hete foglalkozom komolyabban tehát ez a diszkoszozás még odébb lesz.


Elöször elakarok pár szakirodalmat olvasni, jelenleg van kemény 40 forintom, tehát lesz mit melózni érte márcsak ez is idö. A masik hogy elöször novények telepítése, és olyan halak amik majd mellette lesznek, egyszoval kialakitom a dolgot, és elkezdem megtanulni beállitani a vizet, a megfelelö keménységet stb..


Közben amikorrra ez megvan már meg lesz az Ro víztisztó meg egyéb dolgok amik feltétlenül szükségesek.

És majd akkor fog eldöpni az hogy betudom -e válalni a halakat, mert kínozni nem akarom öket, es a penztarcam se olyan mely hogy megse kottyanna ha kipusztulnak..


Namost az árak, sokszor raknak fel használt akváriumokat, vatera stb.. egész olcsóak általában (aksi,bútor,tetovel,szürö van benne) ez olyan 80 ezer 500 körüliek (átlagosan).

Akkor Ro szamoljunk 50-et.

Világítás szerintem T5 böl közepes cenyigenyu novenyeket akaarok legyen 15-20 ezer.

Ès még a fütö amit nm tudom pontosan mennyi nem neztem meg utana.

Johetnek a halak gondolom tenyeszetbol 2-3 ezerert fiatal peldanyokat lehet venni az akkor 15-18 ezer


A hütès ugyis kiderül akkor amikor tanulom hogy állitom be a vizet stb ( remelem nem fog kelleni)


Szoval ha nagyon fel akarom kerekiteni akkor durvan 250 ezer kajakal novenytappal de javitsatok ki ha nem :) (ugyebar a kezdok kezdoje vqgyok)


Tehat amit irtal hogy 0% eselyem van arra hogy per pill tartsak akkor sok is az a 0% :)) Na de meg idom van boven. Kesobb meg minden elválik..

2014. nov. 5. 23:54
 6/17 anonim ***** válasza:

Diszkosznál meg kell! hogy egyezzen a vízparaméter azzal ahonnan hozod, elsőnek ez a kulcsa.


Az akvárium üveg apró pénz, egy 25000ft-os ro szürő kicsi akváriumokhoz jó, azért napi 150liter csorog csak ki belőle, a szűrés drága, egy átlagos társasban, sügéresben elég az 1liter bio szűrőanyag/50 liter, diszkoszhoz ez kevés, alap az 1,5 l/50 liter.


Világítás, t5, két csöves szerelvény, 4 páramentes foglalattal, elektronikus előtéttel, vezetékkel, kacsolóval 10.000 + fénycsövek, 4 sor fénycső legalább kell, így 20.000+ fénycsövek, vagy 4 fénycsöves előtéttel olcsóbb. Kell fedő, példa borovi pózolatlan hajópadló, festék stb 15-20000ft


Még vannak a tesztek, 3-4000 egy teszt, ammónia, nitrit, nitrát, keménység.

A szűrők sem olcsók amibe a szűrőanyagot teszed.


Persze talaj, növényzet, dekor.


Minden drága, diszkosznál pedig mindig biztosra kell menni ezért sokkal drágább a tartása, kevesen vállalják be.


A tengeri sokkal népszerűbb, hasonló árkategória mint a diszkosz tartás.

2014. nov. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Gyáriból:


szűken: 3x tetra ex 12.000+ 10 liter siporax 110.000ft

Világítás tetővel szűken 50.000ft

R.O szűrő 50.000ft

Tesztek 20.000 ft

Talaj+fák+kövek+növények nagyon szűken 50.000ft


Ez nálam 270.000ft+ akvárium+bútor+ halak+


Az apróságok hajmeresztő árat szoktak produkálni.

Növénytáp, haltáp, tápgolyó, halháló, fűtő, villanyszámla, ventilátorok, adapterek stb

2014. nov. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
"ex 12.000" tetra ex 1200 akart lenni.
2014. nov. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Kommentelőtárs jól összefoglalta. Tényleg nem lesz olcsó mulatság ,de a kedved nem akarom elvenni. Hasonló méretű sügéres akváriumom kb 330-350 e ft-ból jött ki, 300 felett már nem számoltam, sok apró kiegészítő nagyon megtudja nyomni a végösszeget. Csak haltápra 5-6 ezret költöttem kezdésnek...

Egy érdi tenyésztő most számolja fel az akváriumait nagyon kedvező áron adja el az akváriumtól kezdve minden kellékét, a tenyészpárjait, szűrőit. Érdemes lenne vele konzultálnod, nagyon segítőkész ember hírébe áll. Kerüld a csapvizes és parazitamentes diszkoszokat.(csapvizes diszkoszba nem hiszek, parazitamentes pedig minden nyavaját hamarabb elkap.)

Az ivadék diszkoszok nagyon érzékenyek, lehet kezdőként jobban járnál nagyobb példányokkal, viszont akkor sokkal mélyebben a zsebedbe kell nyúlni. Egy nagyon nehéz és szép feladat előtt állsz. Sok sikert hozzá!

2014. nov. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

én az egészet egy 3 éves tervben számoltam, munkától, és az idötöl OKJ mellet is függ, remélem sikerülni fog, amugy hát igen hogy minden kellék tökéletes legyen az nem 150 ezer lesz. Én csak az elöbb leirt használt aksikbol.indultam ki. Lehet kezdetben elkezdem valami egyszerübbel, (500as aksi marad mert azt csak 1x akarom megvenni) és amint van pénz majd fejlesztgetem.


Am kicsit lehangolt a dolog hogy az eddig gondoltaknak több mint a duplájában kell számolnom.


majd lesz valahogy :)

2014. nov. 6. 11:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!