Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért úszik az összes halam a...

Miért úszik az összes halam a víz felszínén? Mi lehet az oka? Még az algaevők is! Most volt szűrő csere és 2 kancsó friss vizet kaptak, de nem értem miért úsznak a víz felszínhez közel az összes! Neonhal, ferdénúszó lazac, algaevő stb.

Figyelt kérdés

#halak #víz felszín
2014. nov. 9. 16:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
levegőztetőd rendben működik?
2014. nov. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A szűrőcsere miatt van, eltávolítottál a régi szűrővel egy adag baktériumot amik az eltávolítás pillanatáig részt vettek az ürülékből származó, mérgező ammónia lebontásban.


Egy 30%-os állott vizes csere segít, egy időre megoldja.


Az ammóniától pipálnak, majd elpusztulnak sajnos.

2014. nov. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Bakker :( a tesóm azt hitte milyen jó hogy kitakarítjuk, azért remélem megmaradnak, eddig 3 dobta fel az uszonyát :(

raktam bele hasznos baktériumokat csepegtetővel, remélem ez segíthet...és holnap vízcsere 30 % ...köszönöm a magyarázatot !

2014. nov. 9. 16:51
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem segít a baktérium kultúra, az csira állapotban tartalmaz heterotróf baktériumokat, idő kell neki, de akkor is csak az ammónia ellen ér valamit, a nitrit ellen nem.

A reggeli vízcsere valószínű késő lesz.

Hogyan és mit takarítottátok ki? Az akváriumról írj egy pár dolgot, mekkora, mikor raktátok össze stb

2014. nov. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
50 literes kb. 23 hallal most cseréltem nekik még több vizet SOS.-be mert még egy neon oldalúszásba kezdett, és gondoltam már rontani úgyse fog a helyzeten, és lám az algaevő és néhány neon máris lemerészkedett :) valószínű oxigénhiány is közrejátszott...A tesóm azt mondta ő már tegnap is figyelte hogy sok a víz tetején úszkál és úgy veszi a levegőt ezért cserélte a szűrőt...de ez mintha rontott volna a helyzeten, igazad lehetett a hasznos baktériumokkal kapcsolatban. Most figyelgetem őket, mintha jobb lenne a helyzet, már nincs az összes a tetején legalább...
2014. nov. 9. 17:59
 6/12 A kérdező kommentje:
Nyáron vettem, július és eddig nagyon büszke voltam rá hogy csak két algaevő pusztult (mint kiderült mert azok este kajálnak és akkor már nem jutott nekik kaja, kellett nekik külön algatabszi) a többi élt és virult...de ez a mai nap :( elég fekete az akvárium életében.
2014. nov. 9. 18:02
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

3 fontos eleme van az akváriumnak, szűrő, víz, talaj.


Alul telepített akváriumoknál 1-1,5 rész bolygatható, túltelepített akváriumoknál már az 1 is problémát okoz.


"1-1,5 rész bolygatható" példa talajcsere, vagy talaj mosás, nagyobb rendezkedés mellé 50%vízcsere.


Egy 50 literes akváriumba 10-12 db kistestű hal lehet, fölötte túl van telepítve, érzékeny minden változásra.


A későbbiekben heti 2 alkalommal cserélj 20-30% vizet állott vízzel, keveset etess, durván 3 hét mire helyreáll minden.


A közönséges algaevő nappal is eszik, elpusztulni a természetes fa hiánya miatt szoktak, kötelező az emésztésüknek. A talajon és az üvegen közlekednek főként, ha gyenge az áramlás akkor a talajon lévő sok mulm miatt is lehet probléma náluk.


Ha a szűrőcsere előtt is pipáltak akkor az valószínű a sok hal miatt van, kicsit sokan vannak, sok a nitrogén vegyület, persze az éretlen szűrő ezen helyzeten csak rontott.

2014. nov. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ne etess vagy 3 napig, utána is negyed, majd fél adagokat adj, teljen el vagy 2 hét, mire a régi adag kajákat adod.


Ez idő alatt minden nap cserélj legalább 20 % vizet.


Ja, és nehogy pótold az elhullott halakt!

130-150 liter vízre való halad volt, ez teljesen természetes folyamat, hogy elkezdtek hullani! Az egész probléma ezzel kezdődött, a szűrőcsere csak kegyelemdöfés volt egy hosszú szenvedés után.


54 literbe ilyen neon méretű halakból 8-10 db bőven elég, nem a teszkó haltartálya a követendő halsűrűség. Vagy a boltok zsúfolásig nyomorított halraktárai. (hagy ne nevezzem ezeket akváriumnak)

2014. nov. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Kérdeztem anno az eladót, hogy mennyi hal az optimális ekkora akváriumba, azt mondta 20-25-öt gond nélkül elbír :/ néhány halfajta rajban szeret úszkálni ezért is van ennyi. De legközelebb ügyelek hogy, 15-nél nem legyen több, köszi még egyszer a segítséget.
2014. nov. 9. 18:59
 10/12 anonim ***** válasza:
80%

"Kérdeztem anno az eladót,..."


Öreg hiba! :) Eladót annyiról szabad kérdezni, tud e áfás számlát csinálni. Ahhoz ért. :)

2014. nov. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!