Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gáz kazán kondenzvíz-csapvíz...

Gáz kazán kondenzvíz-csapvíz keverék működne?

Figyelt kérdés

Üdv!


A napokban új kazánt vettünk, amelynek a kondenzvize jelenleg műanyag csövön kifolyik vödörbe, és leöntjük a WC-n. Azon gondolkodtam, hogy nem lehet-e ezt felhasználni akváriumhoz. Lemértem a pH-ját, 3-3,5 körüli, de mivel az itteni csapvíz 8-as pH-jú és 30-as NK, ezért arra gondoltam, hogy 50-50%-ban lehetne-e keverni őket. Lenne valami baja belőle az akváriumnak?



2014. nov. 9. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:
az akváriumnak nem,de a benne lévő élőlényeknek igen
2014. nov. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És miért, ha szabad kérdezni? Van valami anyag benne, ami káros?
2014. nov. 9. 18:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Mivel sokan nem ismerik a jelzett kondenzvíz képződésének mechanizmusát, azért ha leírnád, hogy miből, milyen anyagokkal érintkezve képződik, akkor talán lehetne válaszolni.
2014. nov. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát a kazán ilyen:

[link]


Többet laikusként nem nagyon tudok mondani.

2014. nov. 9. 18:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy sima ioncserélt víz vagy mindentől mentes R.O víz ph értéke 5 a beleoldódott légköri co2 miatt, ha ez alatt van akkor van benne nehézfém.


A kondenzvíz a légkör víztartalma, égés vagy lehűlés során keletkezik, tartalmazza a kondenzvizet képző berendezés szennyezését, klímánál gomba, penész vagy felerőtlenítő, gáznál gondolom szénmonoxid, ammónia amivel büdösítik a gázt, plusz mindkettő a csövek bordák szennyeződésével van tele, por miegymás.


Alkalmatlan akváriumba.

2014. nov. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.


Az ioncserélt vízzel az a gondom, hogy drága, és egyszer próbáltam pár hétig csak ilyennel szép lassan leváltani a vizet, és az eredmény halpusztulás lett, amit nem értek. Amint visszatértem a csapvízre, abbamaradt a halpusztulás. Csak így meg borzasztó lúgos, és kemény a vizem. A növények nem is nőnek valami szépen.


Mivel lehet savasítani/lágyítani a bolti lágy vízen kívül?

2014. nov. 9. 19:06
 7/7 anonim ***** válasza:

Ioncserélt víz az jó, de akvarisztikai használatra alkalmas kell, hogy legyen, jelölik rajta.


Heti 1-2 nk lágyítás javasolt és mérni kell a ph értéket az akváriumban.


Savasítani sósával a cserevíz ph értékét mérve, vagy akvarisztikai ph mínusz is van.


Lágyítási megoldás a kevert ágyas gyanta használata, vagy a R.O szűrő, ro szűrőnél egy kisebb napi 150 liter lágy vizet állít elő csapvízből, átlagos 3 bár körüli hálózati nyomás mellett.


A ph és a keménység összefügg, körültekintően kell csinálni különben pusztulás a vége, 7 ph alá menni éppen már elég, a baktériumok sem teljesítenek jól alacsony ph értéknél, figyelni kell a növények esti co2 kibocsátását is, erős áramlás kell ami kiegyenlíti a gázokat, ezekből nem stimmelt nálad valami, aminek halpusztulás lett a vége.

2014. nov. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!