Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány halat tehetek egy 25...

Hány halat tehetek egy 25 literes akváriumba? és ha hetente 1x vagy 2x kikapcsolnám a szűrőt egy-két órára nagy baj lenne?

Figyelt kérdés

Egy 25 l-es aksim van, már csak halak kellenek, de túltelepíteni sem szeretném. Maximum 5-6 halacskára gondoltam. :) A szűrőt hetente 1-2-3x ki kellene húznom pár órára(max 2.5 óra), de éjszakára mindig visszadugnám. Tudom, hogy 25 literesben tilos, de egy időre csak így tudom megoldani.

előre is köszi mindenkinek :)



#szűrő #25 literes aksi
2014. nov. 9. 20:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
"5 liter semmire nem jó, ne kínozz benne halakat.
2014. nov. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
16%
nano halak közül válogass, esetleg garnélákat tarthatnál benne (jó tudom az nem hal) vagy egyedül egy bettát (sziámi harcoshalat) annak úgy sem baj, ha ki kell húznod a szűrőt egy kicsit (gondolom az együtt van a levegőztetővel) viszont más halak lehet nem viselnék jól.
2014. nov. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Nem tartható ekkora helyen hal, főleg nem egy kezdőnek. A szűrőt pedig fél órára sem szabad kikapcsolni.
2014. nov. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
köszi :) én is gondoltam már a bettára, de milyen kis állatkát tehetnék még mellé? mármint említett garnélát vagy egy algaevőt?
2014. nov. 9. 20:57
 5/15 A kérdező kommentje:
már pár éve tartottam, de akkor még nem tudtam(vagy még nem is volt) erről a szabályról.. akkoriban még volt benne vagy 15 hal. jól érezték magukat, igaz hogy csak külsőleg látva, folyamatos szűrővel.
2014. nov. 9. 20:59
 6/15 anonim ***** válasza:
Ez a halak strapabíróságát bizonyítja. Elhiheted, hogy nem érezték jól magukat. Egyébként mennyi az a pár év és milyen fajokat sikerült bezsúfolnod?
2014. nov. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
vagy 6 évvel ezelőtt. voltak guppik, neonok, algaevő és még volt valamilyen de már én sem emlékszem. nem kell a szarkazmus, nekem sem az állatkínzás a cél ;)
2014. nov. 9. 21:12
 8/15 anonim ***** válasza:
Az algaevők és a neonok egy része még vígan élhetne... Ha jót akarsz nekik akkor veszel egy 60-80 literes akváriumot megfelelő méretű szűrővel és nem kapcsolod ki. ebben könnyebb beállítani a biológiai egyensúlyt, kisebb az esélye hogy elrontasz valamit.
2014. nov. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Betta mellé ne rakj semmit. A garnikat megeszi, más halakat meg megölne.
2014. nov. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek. :)

akkor van az egyedüli betta és a pár darab nano +garnéla ötlet.

még gondolkodom de ha van még ötletetek örömmel várom :D

2014. nov. 9. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!