Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 300 literes akvárium szűrése?

Katoonene kérdése:

300 literes akvárium szűrése?

Figyelt kérdés

Hali!

A jövőben szeretnék egy egy 300 literes akváriumot beüzemelni. A kérdésem az lenne, hogy ennyi szűrés elég lenne-e neki:


Külső: JBL CristalProfi e901 greenline (4,7 literes, 900 l/h, leterhelve gondolom 300 körül lenne) a gyári anyag elég lenne bele, vagy ki kéne cserélni mondjuk 1 liter siporaxra?


Belső: valamilyen szivacsszűrő (pl:Atman AT-203, alapból 2000 l/h, leterhelve gondolom ennek a negyede 500 l/h) ennek a funkciója inkább a sodrás lenne mint a tisztítás.


Lennének benne növények (ez még tervezés alatt van, alapvetően igénytelen növényekre gondolok, gömbmoha, jávai moha átokhínár, anubias, stb.)


A halak: a mostani aranycsapatot megtartanám, ami alatt guppit, amanda lazacot, galérnélát kell érteni, tehát csak olyan halat vennék, ami ezeket nem bántja, illetve nem stresszeli a méretbeli különbséggel.


Elvileg nagyobb szűrésben kellene gondolkodnom, de szerintem ilyen "kis" halakhoz ez elegendő lenne, pláne, ha az akvárium nincs túltelepítve.


Köszi a tanácsokat!



2014. nov. 11. 08:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Sztem működhet a dolog. Siporaxból inkább 2 liter fog kelleni+ szivacs. A kerámia szén mehet a kukába.
2014. nov. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem egy eheim 2217-es szűr egy 200L-es akváriumot. Nincs benne sok hal viszont ha részleges vízcserét csinálok után mondjuk 2 hétre rá már újra meg kell csinálnom, mert koszosodik a talaj. Ehhez hozzá tartozik az, hogy szerencsére nagyon jól érzik magukat a növényeim és így nehezebben szűri ki a trutymót a növények közül.

Én inkább azt mondom csapd hozzá a külső szűrő árához a belső szűrő árát és vegyél egy komolyabb szűrőt.

az akvaristán lehet találni nagyon jó használtakat. felesleges új szűrőt venni szerintem, főleg ha eheim-re esik a választásod!

Enyémbe eredeti eheim töltet van, a víz kristály tiszta tőle...

2014. nov. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A JBL szűrőknél kavarva van a dolog, az 1 végű greenline két töltettel jött ki, az egyik MicoMec az ilyen: [link]


a másik szivaccsal az ilyen: [link]


Több embernek segíttettem itt a Gy.K oldalon mindenki szivaccsal kapta a szűrőjét, utoljára egy 1501-es, szivacsot és kerámiát irt a tulajdonosa üzenetben.


Ha véletlen kifogsz egy bio töltetes JBL-t akkor az maradhat ahogy van, apró halakhoz jó.


Ha szivaccsal jön a szűrő akkor példa ez a kép: [link]


4 rekesz van, az alsó rekesz kerámia csak félig van, arra ráfér egy réteg szivacs, utána két rekesz szivacs cserés, abba mehet 2 liter siporax.


A legfölső kombi tálca marad ahogy van, két tégla szivacs van benne, plusz az előszűrő szivacsok.


Én ! előszűrő szivacsot nem használok, nagytestű halaim vannak sok szennyezéssel.


Tök ugyanez: http://www.youtube.com/watch?v=_X4bOA91SpI képzelj hozzá még egy rekesz siporaxot, plusz én alulra is siporaxot tettem mert van bőven, de lehet kerámia is.


Frissen takarítva 450 L/h az e 900.

2014. nov. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat! Szivacsot és Micromecet ígérnek bele, de az adott tanácsok alapján kicserélem. Azért nem akarnék komolyabb (gyorsabb, nagyobb teljesítményű) külső szűrőt, mert féltem az apróbb akváriumlakókat (pl. garnélákat) majd, illetve több helyen olvastam, ha nem komoly növényes/sügeres akváriumot akarok, nem kell többször megforgatni külsővel az akváriumot, belülre meg úgy is valamilyen 2000 l/h-s szivacsszűrőt teszek.


Akkor ez is megvan, jöhet a tervezés, pénzkeresés:)


Köszönöm!

2014. nov. 12. 07:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!