Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fonalalga vagy ecsetalga van...

Fonalalga vagy ecsetalga van az akváriumomban? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szerintem ecset de nem biztos, leveleken van csak. Ilyen zöldes szürkés mintha szőrös lenne a levél. Ha az akkor mit lehet ellene tenni? Május 5.-én lett indítva.

Akvárium 200 liter vitik,gurámik neonok vannak benne. Meg 8 páncélosharcsa meg pár platti,guppi, molly( megmaradtak a régi akimból)

Szűrés: 1000 l/h külső , 600 l/h belső. világítás 60 w napi kb 10 óra. Szerintem ez lehet a sok de már viszonylag elszaporodtak minden növény levelén van de még annyira nem vészes a helyzet. Lényeg: Lehet tenni ellene valamit? Algagátló esetleg?


2014. nov. 12. 17:04
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem napi 8 óra világítás elég lenne, az algagátló is jó lehet, algaevő harcsa.
2014. nov. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Rendben megpróbálom . az kihagytam gogy van 2 kínai algaevőm meg egy sima
2014. nov. 12. 17:48
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az algairtó használata majdnem, hogy tilos, nemrég volt itt olyan akinek kiirtotta a halait, persze nem közvetlenül hanem kicsinálja a réz tartalom a biológiai szűrést, így a halak elpusztultak ammónia mérgezésben..


Az alga nitrogénvegyület feleslegre jön, kedvezhet a magas foszfát szint is, mechanikus irtás kell valamit a növényeket jó kondiba hozni, megfelelő kálium+micro elem pótlás (sokaknak bevált a profito) a talaj tiszta legyen, növelni rövidebb időre a részleges víz cserék menyiségét vagy gyakoriságát.


Fontos a fény, ha túl sok az sem jó, ha kevés az sem jó, nálad inkább kevés, 0.4-0.5 watt/ liter fény optimálisnak mondható társas akváriumban, vagyis hiányzik mondjuk 1 db 18 watt t8 fénycső, ha nincs sok vízfelszínre érő növény akkor egy t5 24 watt fénycső elférne.


Első a víz és a tápanyagok rendbetétele, ha nagyon ramaty a növényzet akkor intenzív fejlődésű növényekre cserélni.


A napi 10 óra világítás nem túl sok, 0.3 wpl mellett lehet növelni 12 sem probléma.

2014. nov. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! Akkor próbáljam meg azt a profilot és próbáljam eltávolítani?
2014. nov. 12. 19:04
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha eddig nem adtál káliumos tápot akkor ez lehet a hiba, mellé micro elem hiány is lehet.


Csinálj egy részleges, állott vizes cserét, közben metszd le az algás leveleket, üvegről mosogatószivacs dörzsi felével le tudod szedni az algát,(víz alatt nem karcol) kövekről ecet vagy 20%-os hipós vízbe mártva, majd jól átöblíteni.


A heti profito adagod, heti 30% vízcsere mellett 20ml, első nap adj a vízbe 10ml vízcsere után, a többit naponta kell adagolni, ha hetente cserélsz vizet akkor mehet a gyári heti 10ml/100 liter, napi adagokra bontva, ha ritkábban cserész vizet akkor kevesebb táp is elég, ezt a növények mutatják.

2014. nov. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Heti 30% vízcserét csinálok.Nem tápoztam eddig.Ugyhogy valószínű ez lehet a baj. Próbálom minnél előbb beszerezni!Akkor maradok a gyári adagnál! Köszi a segítséget!
2014. nov. 12. 19:42
 7/9 anonim ***** válasza:

Szívesen.


A növények raktároznak tápanyagokat a nagyobb vastag levelű növények többet, tovább kitart, de nehezebben is raktározza a növény, hosszabb időt vesz igénybe a regenerálódás.

Az apróbb levelű növényeknél kevesebb a tartalék de gyorsan képesek regenerálódni, gyorsabban begyűjtik a tápanyagokat.


A lényeg, egyik növényed szinte másnap hoz majd új hajtást, a másik csak 1-2 hét múlva.

A jól fejlődő növényekkel szemben háttérbe szorulnak az algák, nem tudnak megtapadni a leveleken.


Példa egy kevesebb tartalékkal rendelkező növény: [link] indiai vízi csillag, vékony levelek, vékony szár, 2-3 hét alatt elburjánzik, napi szinten hoz új hajtást folyamatosan kell metszenem. Rövid idő alatt is romlik a növény állapota ha nincs növénytáp.


Egy nagyobb tartalékkal rendelkező: [link] hólyagos vízikehely, 3 hónap kell kb mire 1 pici növényből elburjánzik, igaz utána a vastag, talajban levő rizóma miatt érzéketlenebb a tápozásra, mindenből van tartaléka, de lassan halmozza fel.


Ha minden jól fejlődik akkor kiszedik a vízből a keletkezett és beadott tápanyagokat, nem sok esélye marad az algának.


Célszerű többféle növényt tartani, nem hátrány ha van olyan ami már holnap beindul, hoz új hajtást.


Elsőnek próbáld a profitot, szerintem használ, írj ha ha van változás, és akkor is ha nincs.

2014. nov. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Holnap érkezik meg! ( nem pesti vagyok) Holnap csinálom a vízcserét és utána kezdem a tápozást! Növényeim amúgy 3 sima valisnéria, anubias nana (3), és valamelyik microsorium,Anubias hastifolia , meg 2 gömbmoha! valószínű hogy a valisnéria fog elsőnek nőni mert az most is gyorsabban nő mint a többi! Irok ha lesz látható változás! ;)
2014. nov. 13. 16:38
 9/9 anonim ***** válasza:

A microsorium és a vallisneria könnyebben regenerálódik.


Az anubias már nehéz ügy, az szinte minden akváriumba algatelep lesz, én soha nem javasoltam még senkinek itt, szerintem pénzkidobás.

Láttam többször anubiast, növényes, co2-vel felszerelt akváriumban, utoljára egy 240 literes akváriumban, majd 60cm rizómája volt, gyönyörűen festett.

2014. nov. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!