Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Literenként hány csepp Sera...

Literenként hány csepp Sera Aquatan szükséges egy akváriumba?

Figyelt kérdés
Konkrétan a liter/csepp érték érdekelne. Sok mindent hallani.

2014. nov. 13. 11:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Aquatannál 5ml/20liter víz a dózis.


Bemész bármennyik gyógyszertárba és veszel egy injekciós tűt így pontosan tudod adagolni a növénytápot, vizelőkészítőt, alap kellék, kicsit vegyél. 2-3ml-es jó.


5 liter vízhez-1,25ml kell.

1 liter vízhez 0.25ml kell.


Amúgy 1ml durván 25 csepp, tehát 1 liter vízhez 6 csepp kell.


"injekciós tűt kérnék, növénytáp adagolásra, akváriumba kell" a patikában.

2014. nov. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jav: nem tű! fecskendő
2014. nov. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2014. nov. 13. 11:56
 4/9 anonim ***** válasza:

A szükséges az erős túlzás.

Max a vezetékes víz minősége indokolhatja, vagy egy hirtelen jött tervezetlen vízcsere.

Minden más esetben inkább úgy mondanám, hogy lehet használni, mert kárt nem okoz.

2014. nov. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egy időben mindenki tiltakozott, hogy nem kell vizelőkészítő, utána egyre több tiltakozónál kibukott, hogy használja. A legnagyobb ellenkampányoló egy kérdésnél mindent tudott az ő általa használt vizelőkészítőről.


Persze nem antiklórról beszélünk hanem edta tartalmú, nehézfémeket, ammóniát megkötő vizelőkészítőről.


Én is használom, sokkal szebbek a növények, mivel stabilizálja a növénytápok kelát kötéseit.

2014. nov. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
31%

Persze ettől függetlenül igazad van # 4 válaszoló, ha a klór eltávolítása a cél akkor jó ízű csapvíznél 6-12 óra, klóros ízű víznél 24-48 óra pihentetés elég, ennyi idő alatt kimegy a klór.


A mai vizelőkészítők már összetettebb, komplexebb hatással rendelkeznek, van számos előnyük a kényelem mellett.

Példa a 26-27 c.fokra beállított cserevíz nem hűl vissza szoba hőmérsékletre.

2014. nov. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez milyen baromság, hogy nem hűl vissza? :D

Már ne is haragudj, de hacsak nem épp lebontódik valami a vizedben, nincs semmilyen ok rá, hogy ne egyenlítődjön ki a hőmérséklet a víz és a levegő közt.

2017. ápr. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mellesleg a klórnak csak egy része megy ki, amit az edény/pohár falán lehet látni kis bubik formájában. A maradékra ott az aquatan, de nem muszáj használni.

(Én az esetleges nehézfémekre és a klórra gondolva használom, de kizárólag a cserevízbe teszek minimálisan (literenként egy cseppet), ami ugye legalább egy napig áll még az aksiba kerülés előtt.

2017. ápr. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Arra gondoltam a visszahűlésnél, hogy pl kitöt 26-27 c.fokos vizet az nem hűl vissza 22 c.f -re ha éppen mondjuk télen annyi a lakás. Sokan a vizelőkészítővel kezelt vizet azonnal töltik az akvába, és meleg vizet is kevernek hozzá. Pl az R.O víz ahogy lefolyik az jég hideg, előkészítő meg forró viz hozzá és cserélek is vizet, nem szoktam pihentetni, ha cserenap van akkor 300 liter körül kell cserélnem, azt meg nem szoktam tárolni semeddig.
2017. ápr. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!