Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » S. O. S nemrég vettem egy...

S. O. S nemrég vettem egy meggyhasú sügér párt és a hím nem eszik! Hogy gyógyítsam meg?

Figyelt kérdés

nemrégen vettem egy meggyhasú párt, a hím 2 nappal a vásárlás után fogyni kezdett, bélgyulladása van mindketten dörgölőznek, 60 literben vannak egyedül talajnak fekete bazalt van pár db manten kő, egy félbevágott kókuszhéj kis réssel ahol be tudnak úszni,riccia moha,vízicsillag,valami bonsai növény(nem tudom a teljes nevét csak hogy mondták hogy bonsai),vannak red moor ágak is,fűtés 26-27 fok,a vízből 4 naponta cserélek 5-6 litert,etetés: fagyasztott artémia,fagyasztott krill,néha egy kevés lemezes haltáp,

beáztatott hikari chicild gold,

Kh:14

Ph:7-8


nagyon kétségbe vagyok esve soha nem volt még bélgyulladásos halam mit tegyek!?hogy kezeljem!?


2014. nov. 14. 22:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Meggyhasúnak szinte kizárólag fagyasztott vagy élő eleséget lehet adni, abból is artemia vagy krill, az artemia legyen a fő kaja, a lemezest el lehet hagyni.


A bazalt nem jó, apró szemcsés homok, vagy agyag talaj, nálam szerették a manadot, túrják a talajt sőt a szájukban is hordják, vagyis inkább csak a hím, alá ásnak tárgyaknak, barlangot csinálnak.


A hőfokod magas, 25 körül elég, ha 2 nap alatt jött ki rajtuk akkor valami nem jó a vizeddel, kényesek a nitrogén vegyületekre, bomlástermékekre.

A legnagyobb valószínűsége annak van, hogy nem volt jó a beszoktatás, a kereskedésekben éheztetve vannak, így a hirtelen fehérjebomba felborítja a dolgokat, plusz az akvárium még kezdetleges biológiájának is plusz terhet jelent.


Cserélj 30%körül vizet, ne etess 2-3 napig, utána is csak kevés artemia, legyen oxigén porlasztás, nem csak vízfelszín fodrozás.


Lehet bélgyulladás de lehet darakór is a dörgölődzés miatt [link]


Friss állománynál, akváriumnál, a 5-6 liter kevés , havi szinten ajánlott lecserélni a bruttó térfogatot, 4-6 részletben, te jelenleg havi 7 alkalommal 5-6 azaz 35-42 liter vizet cserélsz, 60 liter kellene, fontos, hogy a halak érkezése előtti nap legyen részleges vízcsere, ha elmarad akkor az sok mindenre kihat.


Nekem sikeresen meggyhasút 10nk lágyított vízben sikerült tartanom, a nővérem vett velem együtt ő csapvízben tartotta őket, 1 éven belül elhullottak.


Nálam hátrány volt, hogy szaporodtak mint a nyulak, 50-100 kishallal örvendeztettek meg rövid időn belül kétszer így ment az egész állomány a kereskedésbe, a szülőkkel együtt.


Tehát kemény vízben belső szűrővel magasabb ph mellett elpusztul, lágy vízben alacsony ph mellett, 3 literes szürővel viszont szaporodik és ez hatalmas probléma.

2014. nov. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

az enyémek is már ívni akarnának hordja ki a nőstény a földet a kókuszhéjból a hím is bár kicsit kedvtelen és sovány a kereskedésben is dörgölőztek de nem akartam őket otthagyni

gyanús hogy nem figyeltek a vérvonalukra és két egy ívásból való példánynak az eredménye mivel a hím hátúszója nem egyenes hanem görbe, a nőstény folyamatosan udvarol a hímnek de a hímnek szerintem nincs túl sok ereje hogy gondozza az ikrákat nem sima bazalt aljzat van hanem ilyen nagyon apró homokszerű bazalt kb 6 cm vastagon, szoktak áskálni a nőstény teljesen egészséges a hím pedig beteg

régebben is voltak meggyhasúim szinte folyamatosan ikráztak ugyan így voltak tartva csak elajándékoztam őket

4 hónap után ismerősömnek, még mindig élnek ugyan abban a vízben mint nálam megpróbálom a lágyítást de nem hiszem hogy sokat segítene, valami konkrét gyógymód esetleg?

2014. nov. 15. 12:40
 3/4 anonim ***** válasza:

A kereskedésben csak testvéreket fogsz találni, én is 50+ létszámmal adtam be őket több alkalommal : https://www.youtube.com/watch?v=KS6OpP93EqM


Próbáld meg beazonosítani a betegséget: [link]


A darakórra jellemző a dörgölődzés, várakozás, gyakori is.


Használhatsz az akváriumon kívül fertőtlenítőt pl xantakridint, ha sikerül a leírásokból beazonosítani más betegséget akkor célirányosan lehet kezelni, erre a leírásban vannak szerek.


Betegségeknél az szokott lenni a probléma bármelyik fórumon, hogy a válaszolónak kellett, hogy legyen hasonló tünetű hala, plusz nem hátrány ha azonos a faj, több faj érzékeny arra a gyógyszerre amire a másik nem.


Nálam szerencsémre ritka a betegség, a meggyhasúak egészségesek voltak.


Tehát a bélgyulladás nem biztos, hogy az.

2014. nov. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

nálam is irtó ritka a betegség, 1-2 évente előfordult új hal bekerülésekor darakór,úszórothadás de azt sikeresen kezeltem

biztosan bélgyulladása van 100%

2014. nov. 15. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!