Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miert nem no vissza szegeny...

Miert nem no vissza szegeny bettam uszonya?

Figyelt kérdés

Egy 20 literes akvariumban voltak 1 par. A him bantotta a masikat picit evett az uszonyabol. Kulon raktam a himet a masik pedig egyedul maradt.

Nos ok nelkul eltunt az osszes uszonya szinte. Csontig hianyzik pedig nincs mi bantja. Normalis szaritott kajat kap van hogy elo szunyoglarvat. Oxigenje mindig van vizet rendesen cserelem es egyszeruen nem no neki vissza es mar sajnalom.

Mit tegyek vele?


2014. nov. 15. 13:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a seben megtelepedtek baktériumok, amelyek leemésztették a lágy részeket. Talán egy kis fertőtlenítőszert kellene tenni a vízbe (pl. metilénkéket) kikapcsolt szűrő mellett !!, a vízhőmérsékletet meg legalább 25°C-on tartani. Ilyen kis vízmennyiségben egyébként is tilos 2 bettát együtt tartani, várható volt az "eredmény". A "másik" egyébként nőstény ? Minden leírás javasolja a sűrű növényzetet, hogy az üldözött hal elbújhasson !
2014. nov. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Epites alatt van az akvarium meg csak ragasztopisztoly hianya miatt nem tudom egyenlore befejezni. 1 him 1 nosteny volt. Akkor amint nyitva lesz 1 uzlet megyek es veszek tobbfele feltotlenitot. Parakill ilyesmi jo lesz?
2014. nov. 15. 13:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy 20 literes akváriumnak kevés a víztömege haltartásra, a vízbe meg nehogy önts fertőtlenítőt, főleg nem metilénkéket, vedd külön és az akváriumon kívül használj példa neptun xantakridint az jó fertőtlenítésre, 5 vagy 10 liter vizet használj egy vödörben mivel a leírásban szereplő dózist könnyebb így csepegtetni.


A vizet rendesen cseréled, ez remélhetőleg heti kétszer 20-30% állott vizet jelent, nem az egészet.


oxigénje van vagy szűrő is van?


Első válaszoló ha metilénkék önt az akváriumba mért kell kihúzni a szűrőt? Szerintem akkor már tök mindegy, a baciknak vége.

2014. nov. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!