Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha egy éjszaka nem kapnak...

Ha egy éjszaka nem kapnak oxigént a halak, akkor elpusztulhatnak?

Figyelt kérdés
1 év szünet után tegnap lettek újra halak telepítve az akváriumba.Aznap szépen elvoltak.Másnap reggel,mikor felkeltem és megnéztem őket,láttam,hogy semmi buborék nem jön a szűrőből.Kettő zöld szumátrai márna pusztult el.

2014. nov. 16. 07:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem a szűrő miatt pusztult el a két halad. Az ok a vízben keresendő, pl. klór. Annyi oxigén egy frissen telepített akváriumban bőségesen van, amennyi a halaknak elég. Gondolom a víz is friss, nem egy éves állott.
2014. nov. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Platypus ***** válasza:
Járattad az akváriumot a halak előtt?
2014. nov. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Igen, elpusztulnak.


Más kérdés, hogy elég bajosan tudtad volna elvenni tőlük, mert ők a vízből veszik kija zokszigént. Teccik érteni?


Egy akvárium nem lesz olyan egyszerűen oxigén hiányos állapotot teremteni, pláne úgy, hogy a szűrő miatt mozog a vízfelszín. (a buborék is csak annyit csinál, nem maga a buborék oldódik el a vízben)


A halaidat egyszerűen megmérgezted.

2014. nov. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen.Három nappal a telepítés elött már be volt üzemelve az akvárium.

Akkor légyszives azt is írd le,hogy mégis mivel mérgeztem meg a halakat?Mert az összes többi hal él és virul.Klóros nemlehet,mert antiklórt használok.

2014. nov. 16. 10:47
 5/14 anonim ***** válasza:

Ammóniával,vagy nitrittel.Egy akváriumot nem 3 napig,hanem 3 hétig kell üresen járatni.

Mekkora az akvárium?Milyen a szűrő?Milyen és mennyi hal van benne?

2014. nov. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
54 literes az akvárium.EHEIM pickup60 (150-300 l/h)Most a két pusztulás miatt 7 hal van benne.Nekem a szaküzletben azt mondták,hogy 24-48 órát kell üresen járatni.
2014. nov. 16. 10:59
 7/14 anonim ***** válasza:
62%

Azt, hogy él, azt elhiszem, mert ellenállóbbak a többinél, de ők is épp haldokolnak.

Azt, hogy virulnak, vitatnám, legfeljebb a kopoltyújuk lehet szép vörös, az ammónia mérgezéstől.


A nitrit bontó baktériumok kialakulásához 3 hét kell, nem 2 nap.


A szűrőd 30 literes akváriumba való hal mennyiség salakanyagaiból származó nitrogén vegyület lebontásához elegendő baktériumnak tud helyet biztosítani. 54 literbe a 2010-es szűrő kell ebből a sorozatból.

Természetesen annak is kell 3 halak nélküli üzemeltetés, halkaja beszórása mellett, hogy mire az első adag halat belerakod (mert ugye alap, hogy azt is több részletbe kell belerakni) legyen annyi lebontóbaktérium, ami a halak által termelt salakanyagot biztonsággal le tudja bontani.

2014. nov. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%

Egyelőre annyit kéne csinálni, hogy ha új a szűrő, vidd vissza, vegyél egy nagyobbat.

A megmaradt halakat ne etesd vagy 3 napig. Utána nagyon minimális kaját adj nekik. 3 hét múlva adj rendes adagot, addig negyed, fél adagokat, fokozatosan emelve.

És minden nap cserélj 5 liter állott vizet 3 hétig.

Utána 2 hétig heti 2×15-20%-

Utána ráállhatsz a heti 30% cserére. Vagy maradhatsz a heti 2×15%-nál.


Nem tudom milyen halaid vannak, de ilyen kis neon méretűekből, 7-nél többet is elbírna 54 liter, megfelelő szűréssel.

De ha nem cserélik ki a szűrőt, akkor ne tegyél bele több halat!

2014. nov. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
62%

...természetesen vagy 1 hónapig semmiképpen ne tegyél bele új halat, akár lesz új szűrő, akár nem!


Egyébként ilyen szumi méretű robosztus testfelépítésű zabagépek eléggé terhelik a vizet, ilyenekből amúgy se kéne túl sokat tartani, mert alapból minimum kétszer ekkora víztömegbe illik egy normál létszámú csapat.

2014. nov. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Három cápamárna,három rózsás díszmárna,mostmár csak 1 zöld szumátrai márna és egy algaevő.Van még egy szűrőm,esetleg az segíthet,ha belerakom?
2014. nov. 16. 11:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!