Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem tudom, a bettám hím vagy...

Nem tudom, a bettám hím vagy nőstény?

Figyelt kérdés
Először vettem egy hímet meg egy nőstényt aztán azt olvastam,hogy úgy a legjobb ha egy hím+2-3 nőstény.Így hát elmentem és vettem még egy bettát azt mondták nőstény, haza vittem és arra jutottam,hogy becsaptak engem.Igy hát vissza cseréltem egy nőstényre ami eléggé agresszív kergeti a másik nőstényt és a hímet.Nagyon úgy látszik,hogy nőstény de kezdek kételkedni a viselkedése miatt.KÉRLEK SEGÍTSETEK.

2014. nov. 19. 11:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Mekkora az akváriumod? Több betta tartásához legalább 80-100 literes akvárium kell.
2014. nov. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem túl nagy 20l nekem azt mondták,hogy ez nekik jó lesz.
2014. nov. 19. 11:14
 3/18 anonim ***** válasza:
Rosszul mondták neked akkor. 30 liter alatt kifejlett gerinces állatot tilos tartani, szóval elvileg 1 bettanak is kicsi lenne. 1 hím elvan benne azért, a 2 nőstényt ajándékozd el, ha nem szeretnéd, h megöljék egymást.
2014. nov. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Jól van de egy 10l tarthatnám a hímet és a nőstényeket meg a 30l be.
2014. nov. 19. 11:31
 5/18 anonim ***** válasza:

A hímnek hosszú, zászlószerű uszonya van [link]

a nősténynek meg tök rövid [link]

össze sem lehet téveszteni őket.

Mellesleg 20 literben egyet sem szabad tartani nem hogy többet

2014. nov. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
5. válaszoló ezek még kicsik nem nagyok nem kifejlett betát vettem
2014. nov. 19. 11:37
 7/18 anonim ***** válasza:

Utolsó azért nem általánosítanék mert pl; a betta imbelis hímjének is rövid az uszonya...


[link]

2014. nov. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

7-es, a legelterjedteb a betta splendens, nekem is azok voltak, állatboltban is azt látok legtöbbet. szóval nálam a bettáról ez jut eszembe először.

Kérdezö, előbb tájékozódni kellett volna, és utána megvenni őket.

2014. nov. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Akkor most a nőstényeketől valahogy szabaduljak meg???
2014. nov. 19. 12:04
 10/18 anonim ***** válasza:
Vagy vidd vissza őket, vagy szerezz egy másik akváriumot. Együtt ne tartsd őket a hímmel, mert a hímeknél sosem lehet tudni hogy melyik megy át gyilkosba. 3 betta hímem volt, abból kettő mindenkit kinyírt maga körül, csak egyedül lehetett őket tartani, a harmadik simán elvolt más halakkal. A nőstényekkel is csak addig jönne ki a hímed ameddig párosodási időszak van, utána ki kellene venned a csajokat.
2014. nov. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!