Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tengeri akvarium LED vilagitas...

Tengeri akvarium LED vilagitast epit/tet valaki?

Figyelt kérdés
Szeretnek egyedi tengeri LED vilagitast epittetni, de 2balkezes/fakezu vagyok, van-e "kisiparos" villanyszerelo/villamosmernok, aki jol kinezu egyedi LEDeket panelba rakva (dimmerrel) keszit?

2014. nov. 19. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem, de nem is mindegy milyen led van benne, és lehet kapni készen:


[link]

2014. nov. 20. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2014. nov. 20. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

koszi, guglizni en is tudok.a kinai es egyeb led-ekkel a problema pont az hogy igazabol nem lehet tudni milyen minosegu led van benne.


nyilvan nem mindegy hogy milyen led van benne, de pont ezert szeretnem magam osszeallitani.egy reef aksiba szerintem felesleges zold es piros, ellenben 460nm-es kek, 420nmes true actinic, stb annal inkabb jol jonne.

Nem a barkacsbolti hurka led-et szeretnem egy panelba :)

2014. nov. 20. 08:07
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálam egy szőnyeganemona és egy entacmea quadricolor növekszik 2db 6500K kompakt izzó alatt:

[link]

Ez a sima daylight izzó 30cm-re van a virágállatoktól, úgy elég nekik a 23 Watt, máskülönben ha följebb lenne akkor már nem lenne elég. Ezek fotoszintetizálnak így is, nem kell feltétlenül a kék-fehér fénycső.


Viszont a fény erőssége nagyon nem mindegy, mert

a virágállatok ha nem kapnak elég fényt, elkezdik saját magukat emészteni és közben kifehérednek. A csápjaikat emésztik tőből, egyre kisebbek lesznek, így elsorvadnak. Ezzel növelik az esélyt a túlélésre, mert minél kisebbek, annál kevesebb tápanyaggal beérik. Aztán csak várnak, várnak hogy hátha valamikor jó helyre kerülnek ahol dőzsölhetnek a fényben és a kajában. Amint ez megtörténik elkezdenek újra növekedni és színesek lesznek.


Én félnék, hogy a led nem elég, vagyis az ilyen 1 wattosak szerintem gyengék, de itt ezeket használják és nem kis pénzt kérnek érte:

[link]


Ha rákeresel hogy e27 led 12x1W, találsz olcsóbban is, és gondolom van többféle színhőmérsékletű, máshol:

[link]

Az E27-es foglalatú talán annyiból jó, hogy könnyen szerelhető, nem kell forrasztani.


Nem akarok beleszólni, nyilván úgy csinálod ahogy akarod, csak gondoltam írok.

2014. nov. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


magyar gyártmány

2015. jan. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!