Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nektek mekkora akváriumotok...

Nektek mekkora akváriumotok van és mi a tapasztalatotok vele? Bármilyen tudnivaló jöhet.

Figyelt kérdés
Mi egy 60x30 cm-eset vettünk abba mennyi halat rakhatok?
2014. nov. 21. 19:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Ahhoz,hogy mgtudjuk mondani kell a 3. méret is.

Amúgy nekem először volt egy 63 literes,még a mamámtól,akkor,szinte semmit sem úgy csináltunk,mint ahogy most csinálom (most csinálom jóĺ,akkor rosszul).

Persze kezdő lévén túltelepítettem az akit,ezért vettünk egy 98 litereset.

Most mind a kettő megy,mind a kettő tetszik,csak még be kell érniük.

Amúgy időközben beszereztem egy 8 litereset is kishalneveldének.

Na de nem írok többet,mert meg kell etetnem a kishalakat,ma 4-edszer,vagyis ma utoljára. :)

Az akvarisztika egy nagyon szép hobbi,ha jól fogsz mindent csinálni,akkor nagyon gyorsan bele fogsz szeretni.

2014. nov. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ja és a halak:

1.variáció: 1 hím 4 nőstény betta + 8 panda páncélosharcsa

2.variáció: 10-12 NANOHAL + 8 páncélosharcsa vagy törpe szívóharcsa

3.variáció: 8 csigasügér

4.variáció: 8 hím guppi + 8 páncélosharcsa

5.variáció: 8 hím platti + 8 páncélosharcsa

6.variáció: 4 hím guppi + 4 hím platti + 8 páncélosharcsa

7.variáció: 1 hím 3 nőstény vörös karcsú díszmárna + 8 páncélosharcsa

8.variáció: 1 hím 1 nőstény törpe gurámi + 4 karcsú díszmárna

9.variáció: 6-8 zebradánió + 4 karcsú díszmárna

10.variáció: 8 ékfoltos razbóra + 4 vörös karcsú díszmárna


Ezek a halak 60 literes akváriumba valók,és csak megfelelő szűréssel.Milyen a szűrőd?

Gondolom 60 literes az akid,mert az enyém is hasonló paraméterekkel bír,csak kellene még a 3.méret is.


A páncélosok helyett rakhatsz mindenhova törpe szívóharcsát.Biztos van többfajta hal is,ami tartható 60 literes akváriumban,de ezek jutottak hirtelen az eszembe.


És semmiféleképpen ne szettet vásárolj,és ne mű,hanem élő növényeket tegyél bele!

2014. nov. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A 60x30cm-s akváriumoknak általában 35cm a magassága, így 60 literesek, de kérdező, jó lenne, ha ezt te is megerősítenéd.


Tapasztalatok:

- A legtöbb bolti szettben vérgagyi a szűrés és a világítás.

- A legtöbb boltosra még akkor sem érdemes hallgatni, ha csak az időjárásról érdeklődik.

- Ezekből következik: ha bármit is akarsz, magadnak járj utána vagy tapasztalt akvaristákat kérdezz!

- A jó szűrés elengedhetetlen.

- A jó szűrőt is be kell járatni (ami nem 24 óra, hanem legalább 2-3 hét).

- Ha már a halakról olvasol, érdemes rögtön a díszhalbetegségeket is megtanulni. Így biztos nem viszel haza nyilvánvalóan beteg halat, illetve, ha gond van, akkor nem pánikolsz, hanem felismered a betegséget és nyugodtan tudod kezelgetni.

- Az MTS (Multiple Tank Syndrome - Több Akvárium Szindróma) egy létező, jól dokumentált és igen komoly betegség. (Én most kettőnél tartok, a 3. a kamrában lapít, de erősen gondolkodok, hogy kéne egy 60-80 literes is...)

- A tapasztalt akvaristák sem értenek mindenben egyet. (Én pl. a 2. válaszoló által ajánlott társításokat kissé túltelepítettnek érzem, illetve egynél több bettát vagy töpre gurámit sem ajánlanék).

2014. nov. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem 60x30x30 --- 54 literes
2014. nov. 22. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én egy 30 literessel kezdtem, szivárványos guppikat tartok. Volt 3 hím, 3 nőstény (akkor még nem figyeltem oda az ivararányra, egy rokonom túlszaporulatát hoztam haza) , de valami csoda folytán nem volt szaporulat úgy 3 éven át. Idén nyáron aztán nekikezdtek:)) - több, mint 130 utód lett pár hónap alatt...


Nyár végére beállítottam egy másik 30 litereset, és különválasztottam a hímeket és a nőstényeket, meg vettem egy 10 literes akváriumot az ivadékoknak (de abban csak addig vannak, amíg vissza nem tudom engedni őket a nagyok közé, amit én elég hamar megteszek). Az ivadékok egy részét persze megtartom, a feleslegre meg van bőven jelentkező az ismeretségi körömben, szerencsére:) És nagyon élvezem nézni, ahogy felnőnek a kicsik, de a guppi-szaporulattal tényleg jó vigyázni:)


Van egy használaton kívüli 54 literesem, ha a kicsik felnőnek, azt is be fogom állítani hímeknek. (Eddig ódzkodtam tőle, nekem a 30 literes teljesen megfelelt, mindig attól féltem, ha valami baj lesz az alátámasztással (végülis egy ekkora akvárium mégiscsak több, mint 60 kg, és a mai elemes bútorok nem túl bizalomgerjesztőek ebből a szempontból), szétfolyik a szobámban 50 liter víz:(( - a halakról nem is beszélve, de kezdem megszokni az 54 literes gondolatát:)


Nem értem, miért mondják, hogy nehéz bánni az 30 literessel (az egyensúly beállítása szempontjából), nekem nem volt semmi gond vele:) Az egyetlen baj a 30 literessel a korábbi válaszoló által emlegetett "több akvárium szindróma fokozott megjelenése:))) - no meg korlátozza a választható fajok listáját, de én kifejezett szivárványos guppis vagyok:)), nem is gondolkozom másban:)


Sok sikert a halaidhoz:))

2014. nov. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok: hogy mennyi hal mehet bele, az fajfüggő. Írd meg, hogy mikben gondolkozol. Én az 54 literesembe úgy 12-14 guppit tervezek.
2014. nov. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

NEM tartom követendő példának, de ez is tapasztalat...

Nekem 30 literesem van, guppikkal. Régen volt benne minden technikai felszerelés, ami kell: világítás, szűrő, fűtés...

1. Aztán a világításom tönkrement, és úgy elhúzódott a pótlása, hogy annyiban maradt.

2. Egyszer anyám nyáron véletlenül visszakapcsolta a fűtést, és az összes akkori halam elpusztult (mondjuk az én hibám volt, nyárra el kellett volna csomagolnom a fűtést) - akkor el is csomagoltam...

3. Költözésnél a halaknak csak a fürdőszobában jutott hely (ezt amúgy is jópofának találtam), de akkor kísérletképpen megváltam a szűrőtől is, mert nem akartam a fürdőszobában felügyelet nélkül áramot vezetni...

A halak élnek, szaporodtak is, amíg el nem ajándékoztam az utolsó nőstényt is. Nem pipáznak, nem produkálnak különös viselkedést, a vizük szép tiszta, szóval bár nem vagyok hal-gondolatolvasó, egészen úgy tűnik, hogy jól vannak ebben a "pocsolyában" is...


Még egyszer mondom, NEM követendő példa. (Valószínűleg kényesebb hal esetében vagy túltelepített akváriumban pusztulás is lenne a vége.) Csak azért írom, hogy ne ess kétségbe, ha valamelyik "kütyü" elromlik, csak figyelj oda a halakra!!!

2014. nov. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Bocsi ezt kifelejtettem nekem 60x30x30 cm-es vagyis 54literes akvariumom van de majd karacsonyra ,,kapjuk meg" anyuektol nem tudom mi komplett szettet vettunk olyan fajtat amit az ismeroseink nagyon dicsertek...de milyen halak azok amik szepek es nem igenyelnek tul nagy gondozast/nem tul kenyesek?
2014. nov. 22. 23:00
 9/10 anonim ***** válasza:
Guppi,ami tartható 54 literben is.
2014. nov. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszonom minden eddigi valaszolonak :)
2014. nov. 25. 07:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!