Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sziámi harcoshal/betta kérdés!...

Sziámi harcoshal/betta kérdés! Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy szülinapomra a jóelőbb kaptam a barátnőmtől egy szép fekete hímet mondván, hogy ugyanolyan "agresszívak és antiszociálisak vagyunk, biztos jól ki fogunk jönni". A probléma csak az, hogy soha életemben nem volt dolgom hallal. Utánanéztem már pár dolognak, de gondoltam, itt is rákérdezek olyan dolgokra, hogy például mekkora akváriumot vegyek neki, meg ilyen alap dolgok, ami tegy betta tartásához tudnom kell. Bármennyire is váratlanul ért a dolog, kinyírni nem szeretném, ahogy hátat fordított nekem és elúszott, szerelem volt első látásra. Már el is neveztem, nehogy már meghaljon... Mivel még nincs keresetem és anyának nem volt túl sok jó tapasztalata a haltartással kapcsolatban, ezért nem szeretne sok tízezret rákölteni, hogyan úszhatnánk meg legolcsóbban úgy, hogy a bettám jól érezze magát?

2014. nov. 22. 21:52
 1/4 A kérdező kommentje:
Egyébként még a barátnőmnél van, majd akkor hozom el, ha mindenem meglesz, de örökké nem maradhat ott.
2014. nov. 22. 22:00
 2/4 anonim ***** válasza:

Szükséged lesz egy 30 literes akváriumra(bár minél nagyobb, annál jobb), egy belső szűrőre, egy automata fűtőre, talajra és élő növényekre. Az akvárium tetejét üveglappal fedni kell. A világítást egy 10 watt körüli 6500 kelvines kompakt fénycsövet, amit egy ilyesmi lámpába teszel bele: www.fisch.hu/uploads/images/Image/Akvarisztika/eheim_infopon t/aquacorner/aquacorner_22. jpg


A növények igényeit ehhezt igazítsd, tehát alacsony fényigényű növényeket válassz. Mivel az akváriumot járatni kellett volna három hétig, ezért vegyél baktériumkultúrát és az első 3 hétben csak 2 naponta etess. Kajának fagyasztott szunyoglárvát, artémiát, hasonlókat vegyél. Az eladónak ne higgy és olvass sokat a témában.

2014. nov. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lámpa link. [link]
2014. nov. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A barátnődnél akváriumba van? ha igen akkor hagyd ott egy darabig, ha megvan minden cucc akkor tőle hozz akvárium vizet, meg a szürője koszából sem ártana hozni a hasznos bacik végett.
2014. nov. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!