Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő segítséget kér első...

Kezdő segítséget kér első akváriuma indításához?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat tájékozódtam a témában, de azért sokat fogok még kérdezni, mert gyakorlati tapasztalatom nincs. Ma indítottam el az akváriumot, külső szűrőm van, ami - nem akarom elkiabálni - két órája gond nélkül megy, nem is szivárog stb.

Kérdéseim:

1. 3 hét múlva telepíthetem az első csapat halat? (páncélosharcsákat). Vagy várjak 4 hetet?


2. Sajnos december 1-jén és 2-án 6-6 órán keresztül nem lesz áram az utcában, mert az eon karbantartást végez.Ez mennyire nullázza le a baktériumokat? És mennyire tolja ki az első halak telepítésének időpontját? Hogyan minimalizálhatom a "veszteséget"?


2014. nov. 24. 15:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Légy türelmes annyi a lényeg. Én a helyedbe vártam volna dec. -1-ig a szűrő indítással, nem sok baci fogja szerintem túlélni. December 1.-jén az áramszünet után, vegyél valamilyen baktérium kultúrát, és mindennap dobj be halkaját a vízbe. Karácsony előtt 22-23.-án mehetnek a halak.
2014. nov. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Túl van lihegve ez az egész dolog. Régen, amikor nem is voltak szűrők, akkor is egészen jól elvoltak a halak. A páncélosharcsák ellenállóak, szinte bármikor telepíthetők. Az áramszünetre meg rá se ránts. Csak ne legyen túlnépesítve az akvárium. Középméretű halak esetében azért 10-15 liter vizet kell egy halra számítani.
2014. nov. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, régen nem is éltek 5-10 évig a halak... :)
2014. nov. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy akváriumban megvannak a különböző "csúcsok" az ammónia a 10. nap után apad, a nitrit legmagasabb szintje a 10-21 nap közelébe tehető, utána apad.

Sok összetevős dolog, függ a víztömegtől, a mesterséges szennyezés mértékétől. Baktérium kultúrával gyorsabban képződik nitrit az ammóniából, így gyorsabban jelennek meg a nitrifikáló baktériumok, előbb apad a nitrit szintje.


Egy akváriumban a baktériumok nem csak a szűrőanyagban, a talajban, vízben is vannak, ha nincs sok növény akkor marad elég oxigén nekik egy áramkimaradás alatt, fogyatkozni fog a számuk de nem drasztikusan.


A gond lágy vizes mesterséges co2 használat mellett, erős világításnál van.

Személyesen voltam szűrőt venni egy helyen, ott az áramkimaradás hatására elpusztultak a halak, fele kiugrott, fele megfulladt, a növények 60-70%-a kirohadt.

Az oxigénhiány és a lezuhanó ph végzett az akváriummal.


Hasonló helyzet előfordulhat dús növényzetű, közepesnél erősebb világítású akváriumnál akár co2 nélkül is, én teszteltem durván 1 óra a vége amit kibír az akvárium.


Van egy 10 literes kicsi akváriumom, 13 watt fény van rajta, a méretéhez képest erős szürés.


FEL FOGOM VENNI VIDEÓRA, 4 óra világítási idő alatt megszívják magukat a növények co2-vel, kihúzom a szűrőt, MINDEN k...szott csiga menekül ki az akváriumból.


Természetesen nem akarom megölni a csigákat, így a felszínen ki fogom venni őket és át teszem valahova, másik akváriumba, van egy pár.


Bocs az offért, de nem szeretem azt ha valaki ki akarja irtani más értékét kedvenceit.


RÉGEN sz..rt se érő világítások voltak, nem voltak tápozva a növények, nem nőttek naponta több centit.


Ma más a divat, kell szűrő, minden héten olvasni valamelyik kérdésnél, hogy nem kell.

2014. nov. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ha van 2ezer Ft-od, akkor vegyél egy elemes légpumpát horgászboltban, vagy talán a díszállatosnál is kapsz. Ez bármelyik áramszünetnél életet ment, sőt ha halakat kell szállítanod több mint 1rűnát, akkor is nagyon hasznos kis szerkezet. Zsebre lehet tenni, olyan kicsi és 2 elemmel 6 órán át nyomja a levegőt.


Nekem jöhet áramszünet bármikor, nem tud megijeszteni így, hogy van egy elemes légpumpám :D

2014. nov. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezt jól elírtam elírtam:

1rűnát --> 1 órát

2014. nov. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem még 2011 ben elment egy akvárium, a világítási időszak közepén ment ki a szemközti trafó, a növények maradtak, a halak nem élre volt járatva a növényzet, és lágyított víz volt benne.


Vettem egy szünetmentes tápegységet, 11000ft volt, csak a szűrők mennek róla, ha nagyon dörög ki szoktunk húzni mindent, akkor is jó szolgálatot tesz.

Volt túlfeszültség védelem, de hadakoztam a biztosítóval mikor becsapott a villám, kiment 2 Bowers & Wilkins hangfal, annyit fizettek csak amibe 2db JBL XE 6 fért bele.


Megszoktuk, hogy ha dörög minden nagyobb értéket+az akváriumokat kihúzzuk, csak a szűrők mennek tápról, jó dolog, 10-10.000 ft-ért már van új.


(én beragasztottam a csipogóját, csipog a nincs áram)

2014. nov. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!