Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valahol olvastam, az aranyhala...

Valahol olvastam, az aranyhalaknak a granulátomos (szemcsés) tápot vízbe kell áztatni, mert ha nem, akkor a beleikben puffad fel és elpusztulnak. Igaz ez?

Figyelt kérdés

#aranyhal #aranyhal etetés
2014. nov. 25. 19:30
 1/4 én a lóimádó válasza:
Nem pusztul el, én is olyan halkaját használok, de van külön aranyhalkaja
2014. nov. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A legjobb az, ha nem száraz tápot adsz nekik, hanem forrázott zöldségeket és heti egyszer fagyasztott szúnyoglárvát.
2014. nov. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem biztos, h elpusztulnak ,de jót teszel vele ha beáztatod. Ez igaz az összes halra. A granulátumokat jó pár percre beáztatni. Sügereknek is beszokták. Azt meg fogadd meg amit az előző írt a változatos etetésről. Heti 1-2 szer akár valamilyen fagyaszottat i adhatsz nekik. pl; artemia, daphnia. A zöldség vagy a jobb minőségű növény lemezestáp alap.
2014. nov. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sőt, lemezest sem szokás adni osztott farkú aranyhalhalnak, granulátumból is csak lesüllyedőset.


Az a nagy, büdös krumplis tészta, hogy az osztott farkú, rövid testű aranyhalaknak, rohadtul össze van nyomva bélrendszerük. (Írd be google-be, hogy goldfish x-ray!) Ezért sokuk elég érzékeny arra, hogy mivel eteted: ha túl sok levegőt szipákolnak be a vízfelszínről (lemezes, lebegő granulátumok) - az nyomhatja az úszóhólyagjukat és elveszthetik az egyensúlyukat - ezt sokszor úszóhólyag betegségnek szokták nézni, pedig csak etetési hiba. A granulátumos tápnak is hasonló hatása van, de #3-nak igaza van: semmilyen hal bélrendszerének nem tesz jót, ha hirtelen háromszorosára dagad benne valami.


(Volt olyan aranyhalam, aki a bolti tápok közül csak az áztatott JBL Goldpearls-től nem lett rosszul.)

2014. nov. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!