Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 30 Literes akváriumba lehet...

30 Literes akváriumba lehet együtt tartani 1 Sziámi harcos (betta) hímet és nőstényt? )

Figyelt kérdés
Vagy csak a párzás idáig lehet őket együtt tartani? Mert olvastam sok mindent ezzel kapcsolatban és nem vagyok biztos a pontos dologban, hogy hogyan is kellene csinálnom..
2014. nov. 25. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak egy hímet tegyél. Nőstényekkel 60 litertől próbálkozhatsz, akkor is egyszerre többet.
2014. nov. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
van 115 literes akváriunmom is de van benne már egy kurámi pár, bár nem hiszem hogy angy harcok lennének max akkor mennének a gurámik a 31 literesbe... Miért kell több nöstény mellé egyébként?
2014. nov. 25. 20:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Gurámit eszedbe ne jusson harminc literbe tenni, elpusztulnának ott. Azért kell több nőstény, mert ha esetleg agresszív a hím, akkor megoszlik a figyelme, nem egy nőstényt fog halálra szekálni.+
2014. nov. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jójó köszönöm szépen a segítségedet! Egyébként törpe gurámikról van szó! Szerintem nem bántanák egymást ellenénk a sziámi harcosokkal a nagy aksiban, sok helyen láttam és nem volt gond, bár nyilván ez is egyed függő! Akkor ha jól értem a nőstények egymással egyáltalán nem agreszívek igaz?
2014. nov. 25. 20:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Nőstények közt is ki lehet fogni kötekedőseket. Ha esetleg a gurámikkat verekednének akkor egy üveglappal vagy szúnyoghálóval el lehet választani őket egymástól. Ez főleg akkor szükséges, ha a hím gurámi habfészket épít(feltéve ha van hím is köztük). Ívatni viszont célszerűbb a kisebb akváriumban, itt nyugodtabban lehetnek gurámik nélkül, és szivacsszűrővel meg lehet oldani, hogy ne legyen túl nagy az áramlás.
2014. nov. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!