Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tetratec ex 1200 szívócsövét...

Tetratec ex 1200 szívócsövét megszívjam üzembe helyezéskor?

Figyelt kérdés
2014. nov. 26. 20:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én nem szívtam meg. Bedugtam az áramba, 3-4x megnyomtam a légtelenítő gombot a tetején és gond nélkül ment.

Hogy mire számíts: két lehetőséged van. Vagy feltöltöd a szűrőt vízzel, vagy nem. Én nem töltöttem fel, ezért 12 litert (ennyi a kapacitása) kiszívott az akváriumból, majd valamiért egyszercsak nem nyomta tovább a vizet. Ezután kihúztam, feltöltöttem az akváriumot, majd újra beindítottam a szűrőt. Kb 2 perc múlva már hangtalanul és tökéletesen működött.

Előtte viszont kerregett, mint az állat, meg egy ideig levegőt is fúj ki a csövön, de mondom, nekem ez pár perc után megszűnt.

Utána annyira halkan működött, hogy néznem kellett a vizet, fodrozza-e, vagyis működik-e még.

2014. nov. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
de én nem akarom használni a légtelenítőt mert itt valaki írta hogy ő se használta mert felesleges luxus és ha használom ereszteni fog ott a szűrő. De akkor hogy csináljam szívjam meg és gyors dugjam vissza a csatlakozóba?
2014. nov. 26. 20:47
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem fog ereszteni, hidd el! Én a biztonság kedvéért 2 napig egy lavórban hagytam a szűrőt, de semmi sem folyt ki belőle.
2014. nov. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A légtelenítő nem más mint egy pumpa, levegőt pumpálsz a szűrőbe, ez mozgatja a vizet a szívó ágban, lenyomja a vizet majd hirtelen fel engedi.

Ha teljesen fel van töltve az akvárium vízzel akkor egy ilyen pumpálásnál átbukik a vízoszlop az akvárium peremén és megtelik a szűrő.


Ugyanezt pumpálás nélkül el lehet érni a szívóág szivásával, pumpálásnál akkor van gond ha a pumpa membránja nem zár vissza, nyitva marad, ilyenkor úszni fog a lakás, nyomkodni kell a légtelenítőt és reménykedni, hogy visszazár.

Öreg szűrőknél necces a pumpálás, új szűrőnél nem szokott gond lenni.


Víz nélkül tilos bedugni a szűrőt, a rotor, tengely, rotorház, tekercselés, vízhűtésre, vízkenésre, és a víz ellenállásra van tervezve, tehát meg kell várni amíg lezuhog a víz utána bedugni a szűrőt.

5 perc szárazon járatásnál már drasztikus károk, micro repedések, kopás, hevülés, deformálódás lehet a forgó részeken, hónapokat, éveket elvesz a szűrő élet tartamából.

2014. nov. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
joci csap alatt is megvizezem vagy elég ha az aksiból belefolyik a víz? és meg várjam még kifolyik 12 liter víz meg ha több kifolyik akkor mi pumpálja vissza ha nincs bedugva ? köszi szépen
2014. nov. 27. 09:36
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem kell feltölteni a szűrőt vízzel, összerakod a szűrőt, a szívó ágat bele teszed az akváriumba, a végleves helyére, a nyomó ágat megszívod, teljesen üres legyen a szűrő, lezuhog a 12 liter víz magától, nyitva legyenek a csapok, ennyi.


Ha bedugod a "lezuhogás" után már működik is, nyomja a nyomó ágon a vizet.

2014. nov. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Videó lesz, most nyöszörgi föl, 10-15 perc és linkelem.
2014. nov. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszi szépen! de akkor nem is a szívó hanem a nyomó ágat szívjam meg ?
2014. nov. 27. 10:34
 9/11 anonim ***** válasza:

A nyomó ágat kell megszívni.


Itt lesz a videó: https://www.youtube.com/watch?v=9ptEsfHCeXI lassan feltölti.

2014. nov. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Joci nagyon jó videó Grat! szép az akváriumod is hány literes? Nagyon szépen köszi a segítséget!
2014. nov. 27. 13:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!