Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Endler guppikat lehet nano-akv...

Endler guppikat lehet nano-akváriumban tartani, vagy rájuk is érvényes ez a 30 L-es szabály?

Figyelt kérdés
2014. nov. 28. 00:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Minden gerincesre vonatkozik. (Miért lenne az endler guppi kivétel?)
2014. nov. 28. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
De a 30 liter az még simán nano, 50 literig az.
2014. nov. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Igen, lehet...

... miután a nano akvárium az 30-40 literes.

2014. nov. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De árulnak ilyen 25 L-es akváriumokat is, most nehogy már amiatt az 5 liter miatt rossz közérzete legyen mondjuk 4 db endlernek. Meg amúgy is honnan tudják, hogy most nem 30 literesbe vannak, hanem csak 25?
2014. nov. 28. 18:24
 5/13 anonim ***** válasza:
Az lehet, de te azt kérdezted, mi a szabály. A szabály pedig azt mondja ki, hogy 30 liter űrtartalom alatti akváriumban nem lehet gerinces állat kifejlett példányát tartani. (Hogy miért pont 30 liter, azt nem tudom, de feltételezem, hogy oka van.) Én azt nem tartom helyesnek, hogy figyelmeztetés nélkül árusíthatók kisebb akváriumok, sok kezdőt megtévesztve ezzel.
2014. nov. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Alkudozni mindig lehet. Egy csokilopás se nagy bűn, de attól még lopásnak számít.

Ugyanúgy törvényszegés.


A kérdés inkább az, hogy egy hobbi állat tartásnál, ami arról szól, hogy próbáljunk minél optimálisabb körülményeket teremteni az állatainknak, ahhoz miért fordítva kell hozzáállni, és azt a határt keresni, amit még épphogy elviselnek, és nem halnak bele.

Vagy olyan hosszú ideig haldokolnak, hogy rá lehet mondani, hogy vidáman élnek. Csak rövid ideig.

Nyávogni, meg nyüszíteni úgyse fog egy hal, akkor meg nem mindegy?

2014. nov. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Oké, hát ennyi erővel meg senki ne tartson hobbiállatot akkor kedvtelésből, mert ez nem egy kötelező dolog, és így teremti meg neki a legoptimálisabb feltételt, ha szabadon élhet a vadonban. :D Amúgy meg honnan tudod hogy a 100 literesben nem érzi magát ugyanolyan xarul bezárva? Ja, tudom, nyávogni, nyüszíteni nem fog, akkor meg nem mindegy?
2014. nov. 28. 19:39
 8/13 anonim ***** válasza:

Nincs feltétlenül igazad. A macskáinknak pl. sokkal jobb dolguk van, mintha "szabadon" élnének:) És ősztől tavaszig a madarainknak is.

A halak jelenthetik a "leggyengébb láncszemet" a családban, mert én a kisebb akváriumokat jobban szeretem, szerintem könnyebben kezelhetőek (bár tudom, hogy ennek az ellenkezőjét szokták mondani), és a frász tör ki még a gondolattól is, hogy ha valami baj lenne, szétfolyna mondjuk 100 liter víz:( És egy 50-60 literesnek is komoly súlya van, mindig gondban vagyok az elhelyezésnél, hogy hova tegyem, ami biztosan megtartja... Szóval annyit tehetek értük, hogy nem telepítem túl az aksikat, és ha több halat akarok, akkor veszek egy újabb akváriumot:) - 30 és 60 liter közöttit

2014. nov. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Jó, de a macska az háziállat. :)

Én is így vagyok vele, egy az, hogy helyhiány van, a másik, nem akarok sok halat. Most 4-6 db nanohalért nem fogok egy 100 literes akváriumot megvenni. És nem hinném, hogy ezek a 2 cm-es halak rosszabbul éreznék magukat egy 30 l körüli aksiban, mint 8-10 (akár többféle) nagyobb hal egy 60-80 literesben.

2014. nov. 28. 20:06
 10/13 anonim ***** válasza:

Azért nem csak az egységnyi vízre vetített halak száma a fontos. (Jelen esetben, hogy mondjuk 30 literre 4 hal vagy 60 literre 8 - de van, aki a halak centiméterében, szintén literben szeret számolni, ami szerintem úgy 4-5 cm hosszúságig jó eredményt ad, van, aki az akvárium alapterülete szerint számol, stb.) Az egyes fajok által igényelt úszótér nagyon is különböző lehet, hiába azonos a méretük. Tehát mindig van egy, a fajra jellemző minimális akváriumméret (nem feltétlenül literben, hanem pl. az akvárium hosszában megadva), ehhez társítanak egy ideális halállományt, és ha nagyobb az akváriumod, azt lehet "felszorozni".


Mondjuk ez egy elég akadémikus fejtegetés, mert a guppik pont olyanok, amik elvileg elvannak 30 literben:)

2014. nov. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!