Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyiket vegyem szerintetek?

Melyiket vegyem szerintetek?

Figyelt kérdés
sziámi harcos hímből a pirosat vagy a kéket (sajnos csak ez a kettő lehetőség van)? Szeretném őket szaporítani a nőstények feketés sötétkékek, miből jönne ki szép utánpótlás? Szóval szerintetek a Kék vagy a piros?
2014. nov. 28. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy valószínűsítsd a lehetséges színváltozatokat, legalább 2-3 nemzedékre ismerned kellene a halaid felmenőit. Így igazából lutri az egész. Szóval szerintem azt válaszd, amelyiknek szebb a formája / jobban tetszik. (Én valószínűleg a kéket választanám, de árnyalattól és a konkrét példánytól is függ.)
2014. nov. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Miért kellene ismernem a felmenőket? Előjöhetnek színek attól függően is?
2014. nov. 28. 12:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Te Kérdező, elárulnád miért érdeklődöl itt, amikor úgyse adsz a véleményünkre? Legalább addig eljuthatnál, hogy bármilyen állat felelős szaporítása kicsit többről szól, hogy összeteszem ezt meg ezt és megnézem mi lesz belőle. Meg kicsit tovább kellene látni azon, hogy csak a szín a fontos.


Én azt csinálnám, hogy addig cseszegetném a boltot, amíg hoznának nekem olyan uszonytípusú és színű, tenyészthető minőségű halat, amilyet én szeretnék vagy megrendelném külföldről. De mivel te te vagy és neked minden MOSTAZONNALDERÖGTÖN kell, meg fogod venni azt, amit épp a boltban találsz, ha púpos akkor púpos, ha idegbeteg, akkor idegbeteg, ha olyan kuszák az uszonyai, mint Twisty bohóc fogai, akkor olyanok.


Ha ezekből kell választani, a legkékebb, normálisan kinéző csaj + kék hím, oszt' akkor elbabázhatsz a cuki kék halacskákkal, amik amúgy is annyi van, halomra döglenek a boltok polcain. Már ha egyáltalán megmaradnak. Ennyi szaktudással erősen kétlem.


No lehet lepontozni.

2014. nov. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Attól, hogy a szapoítás részében nem vagyok otthon még annyira attól hidd el a hal tartásának minden porcikáját ismerem már és utána néztem rendesen és vártam azzal az azonnal megveszemmel úgy kb már 2 évet mert nem éreztem azt, hogy kellően otthon lennék a hal tartásában szóval kicsit erősnek érzem most így hirtelen ezeket a soraidat...
2014. nov. 28. 13:36
 5/5 anonim ***** válasza:
1-es vagyok: Azért kellene ismerned a felmenőket, mert a genetika / öröklődés nagyon is változatos és bonyolult folyamat, domináns és recesszív gének, stb. Nekem csak régóta azonos színű egyedektől van szaporulatom (szigorúan csak hobbi szinten, az ivadékokat rokoni/ ismerősi körben passzoljuk el / cserélgetjük "vérfrissítés" miatt), és így mindig ugyanaz a szín jön ki:), szóval abban, hogy milyen színváltozatok összepárosításából mi jöhet ki, nincs tapasztalatom, ezt a 3 generációs színkövetést egyszer olvastam valahol...
2014. nov. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!