Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tartották már pohár vízben...

Tartották már pohár vízben bettát (sziámi harcost) valami melegebb helységben, meddig él?

Figyelt kérdés
Figyelem a kérdés szigorúan tájékozódás jellegű, esetleges szaporulat esetére, ideiglenes megoldásképpen, meddig bírják így ki meddig maradnak életben? 2 évet kibírja így is(pl kis állatkereskedés(kíváncsiságból!!!)) ?
2014. nov. 28. 11:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az állatkereskedésekbe pár hetente hullanak abból a kínzókamrából. Ha nincs lehetőséged biztosítani a helyüket, akkor ne szaporíts!!!
2014. nov. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elméletileg a természetes élőhelyükön előfordul, hogy kis mennyiségű vízbe kényszerülnek, de az esőzések miatt ez múló állapot. Mivel labirint kopoltyús, kibírja, DE baromira embertelen / vagy inkább állattalan/ körülmény!

Ráadásul ő is "ürít", végzi a dolgát és azt a pici vizet minden nap le kéne cserélni, hogy az ammónia ne tegyen kárt a bettában, viszont a hőmérsékletre, vízminőségre vigyázni kell, mert nekik legalább 27-28°C-os előkészített/állott víz kell. Ez sokkal macerásab, mint venni egy kisebb 20l-es aksit az ivadékoknak... Vagy az is megoldás, ha beteszel egy jó sűrű növényzetet, vagy valami lyukacsos dekorációt, ahova el tudnak bújni a kishalak.


Amikor plázákban járok, nem szoktam kibírni, hogy ne nézzek be az állatkereskedésekbe. Elszörnyedve látom, hogy kis lósz@r üvegekben tartják a bettákat. Ha megnézed az úszóikat, össze is van tapadva, nem úgy, mint a normál akváriumban lévőknek.

Nem is értem, hogy az állatkereskedés hogy engedheti ezt meg magának.. persze, ott a pénzről szól minden..


Persze tudok pozitív példát is, Bp-en a Podmaniczky és a körút sarkán lévő állatkereskedés, ők nagyon lelkiismeretesek, soha nem tartottak így bettát.

2014. nov. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!