Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A külső szűrőmet elindítottam...

A külső szűrőmet elindítottam az utasításnak megfelelően, Első pár percben erősen suhogott majd ez tompult. Most egy kis suhogás párosul bugással ilyennek kell lennie?

Figyelt kérdés
olyan ez a suhogás ha oda hajolok a szűrőhőz mint amikor az aqualfan2 es belső szűrő pumpálja be a vízet az akváriumba ahhoz hasonló. amúgy hungarocell alatt van és minden tömítést lekentem még ott is megkentem ahol nem kell. Megdöntögettem jobbra balra akkor megint felerösödött a suhugás majd pármásodpercmulva joval halkabb lett de megmaradt. Ugy tünik nem ereszt sehol. Köszönöm a válaszokat, segítséget!
2014. nov. 28. 16:30
 1/7 A kérdező kommentje:
Tetratec ex 700 as
2014. nov. 28. 16:30
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne feledd, hogyha a rendszerben egy kis légbuborék csapdába esik valahol, ahol gyors a vízáramlás, ott a buborék rugalmas alakváltozása miatt a változó víznyomás keltette lökéshullámok hangját lehet hallani. Légteleníteni kell a rendszert.
2014. nov. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hogyan tudom légteleníteni rendesen ? döntögessem meg jobban , helyezzem az oldalára? vagy mit kezdjek vele. Levegő nem hiszem hogy valahonnan bejut mert akkor eresztene , meg mondom lekentem én mindent. nem értem :(
2014. nov. 28. 16:51
 4/7 anonim ***** válasza:
Beáztattad a szűrőanyagokat rendesen mielőtt összeraktad a szűrőt?
2014. nov. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4 es nem lehet ez a baj ? :( de előtte feltöltöttem vízzel mielőtt bedugtam volna
2014. nov. 28. 18:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem kell beáztatni a szűrőanyagokat, és nem kell feltölteni vízzel a szűrőt, példa tetránál a kezelésiben még kép is van róla nagy piros ixel, hogy tilos feltölteni.


A tetránál van egy halk búgó hang normális, ha suhog akkor levegőt kap.


Ezeket a pontokat kell bekenni a tömlőadapteren kívül: [link]


A képen szereplő terra 4 helyen szívhat levegőt.


Légtelenítő membrán.

Tömlő adapter

Fej tömítés

Szóivóág idom


Minden szűrőnél lehet példa ilyen a légtelenítés:

https://www.youtube.com/watch?v=9ptEsfHCeXI

2014. nov. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"4 es nem lehet ez a baj ? :( de előtte feltöltöttem vízzel mielőtt bedugtam volna"


Igen, célszerű beáztatni őket mielőtt összerakod. Főleg a szivacs tud sok levegőt megkötni aminek pedig idő kell amíg kijut a szűrőből. Azt jól tetted, hogy felengedted előtte vízzel, így nem kell annyit haszálni a légtelenítő pumpát. Többen is panaszkodtak rá, hogy ennél a szériánál egy idő után elkezdett szivárogni a víz a légteletínő gombja körül.

Nekem szerencsére még egyik szűrőmnél se volt ilyen gond, igaz én csak akkor használom a légtelenítőt amikor tisztítom a csöveket.

2014. nov. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!