Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Atman AT202 powerhead üzemelte...

Atman AT202 powerhead üzemeltethető fejtetőn? Ha nem, mi romolhat el benne?

Figyelt kérdés
2014. nov. 29. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha jól veszem ki a kérdésedből akkor jelenleg csak fejtetőn üzemel.


A szűrőben van egy mágneses tér ami vertikálisan egy adott helyen tartja a rotort, példa aquael szűrőknél nincs lezáró rész mégsem esik le a rotor.

Ez a tér, tekercselés, elfáradt valószínű, 50%esélye van hogy rotor és tengely csere, 50% hogy maga a tekercselés adta meg magát.


Tekercselés vagyis maga a rotor nélküli szűrő nincs külön, ha veszel (persze ha kapsz) külön rotort tengelyt előfordul, hogy kidobtad az árát, 50% az esélye, hogy az kell bele.


Jobb ilyenkor új szűrőt venni, drágább szűrőknél érdemes csak külön rotort, tengelyt, gumi perselyt venni, példa külső szűrő.

2014. nov. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem, nem próbáltam még ki, csak előre akartam érdeklődni, hogy egyáltalán szabad-e. Pl. sok helyen láttam konkrétan Eheim Compactot, meg hozzá hasonló powerheadeket is összevissza lógni meg minden irányban üzemelni. Említetted az Aquaelt is, azt ezek szerint szabad? Abból terveztem csinálni egy eseti felszínleszívót.
2014. nov. 29. 22:15
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy bírja a gumi persely, amelyiket lehet fordítva abba műanyag a persely nem gumi, ha gumi tokban van a tengely akkor szerintem nem lesz sokáig jó.
2014. nov. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!