Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Azt olvastam, hogy ha sok...

Azt olvastam, hogy ha sok növényem van akkor az jelentős ammóniát képes átalakítani és amit elő állít az már nem annyira mérgező a halaknak illetve azt a szűrőben lévő baktériumok lebontják és kerek is a kőrforgás, ezt jól értem?

Figyelt kérdés
jól értettem, ennyi lenne a körforgás lényegében?
2014. nov. 29. 20:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem egészen.


Elsőnek körben ammónia keletkezik (NH3) ez származhat a halak kopoltyúiból melyet a fehérjék (halkaja) lebontása közben választanak ki, származhat még az ürülékből, vizeletből, halak számárára mérgező, az oxigén áramlását gátolja a kopoltyúból a vérbe, a nyálkatermelő membránokat is károsítja.


Baktériumok által nitrit lesz belőle (NO2) a nitrit még mindig mérgező, a vér oxigénszállító képességét blokkolva károsítja a halak idegrendszerét, máját, veséjét és lépét.


Szintén baktériumok által nitrát lesz belőle NO3

Ez már nem veszélyes a halakra, extrém dózisban a gyomorba kerülve baktériumok nitritre bontják ami nitrit mérgezést okozhat tünetek azonosak a nitritnél írtakkal.


A nitrát kell a növényeknek, tápanyagként szolgál, fontos macro elem, tehát nagy dózisban kell.

Egyes tanulmányok szerint (DR Szita Géza) a jól feljlődő növények felveszik az első körben keletkező ammóniának egy részét.


Ammónia származhat még az el nem fogyasztott eledelből, illetve a bomló növényekből, tehát a növény akkor hasznos ha egészséges.


Baktériumok a talajban, vízben, szűrőanyagban, növények levelén gyökerén vannak.


Van még egy szisztéma a savas kémhatású viz, 7 ph alatt ammónium van nem ammónia, ez helyből kell a növényeknek, megfelelő tápozás mellett hatékonyabb mint a biológiai szűrés, akkor van a gond ha átmegy a víz lúgos azaz 7 ph fölé ilyenkor kellenének a baktériumok de azok ammónia hiányában le vannak építve.


Tehát az ammónium és a savas kémhatású víz erősen haladó szint, működik de nagy akvarisztikai ismeret, rutin, stb kell hozzá.

2014. nov. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Címszavakban:


Halkaja->ammónia->baktériumok->nitrit->nitrát

Nitrát->növények->vízcsere (csökkenti a maradék nitrát szintjét pótolja az ásványi anyagokat)


Kellékek: élőlényekhez megfelelő méretű akvárium és víztömeg, megfelelő szűrőfelületű szűrő, baktériumoknak alkalmas talaj, megfelelő keringés az oxigén beoldásához (bubi nem kell) megfelelő világítás, világításhoz választott növényzet, megfelelő növénytáp választás.

2014. nov. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!