Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ilyen akvárium van? Hol lehet...

Ilyen akvárium van? Hol lehet venni/csináltatni?

Figyelt kérdés

35-40 literes akváriumot keresek, ami nem ilyen csúnya feketével van ragasztva: [link]


Van ennek valami oka, hogy így csinálják őket? Minőség, ár ilyesmik?


Kapok valahol olyat, ami átlátszó a széleinél?


2014. nov. 30. 18:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Okként én arra tippelek, hogy így könnyebb észrevenni a ragasztásnál fellépő hibát.
2014. nov. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nagyobb akvarista boltban általában vállalnak ragasztást, ott ragasztass, és mondd meg, hogy átlátszóval csinálják.
2014. nov. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Van, de piszok drága: [link]
2014. nov. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
de az opti white aksik azért ilyen drágák mert ott nem csak a ragasztás más, hanem maga az üveg is különleges, nem?
2014. nov. 30. 18:09
 5/13 A kérdező kommentje:

csak feltételezem, hogy a fekete ragasztás pl. erősebb, mert 30 liter alatt meg átlátszóval ragasztanak általában.


Csak nekem meg pont 35 literes kéne :D

2014. nov. 30. 18:11
 6/13 anonim ***** válasza:
Én is készülök egy egyedi méretű akváriumot csináltatni. Pl. itt: [link] a ragasztás színét meg lehet választani, de máshol is láttam, hogy választható a ragasztás színe. Én azért ezt néztem ki, mert árban is jónak tűnik, és viszonylag közel is esik hozzám. (Meg van, ahol csak 100 liternél nagyobb akváriumot készítenek méretre.)
2014. nov. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Átlátszó ragasztásnál is elég feltűnő a széle: [link]
2014. nov. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem erősebb a fekete.

Ugyanolyan. Nem tudom, miért átlátszó a kicsiken. Talán mert a kicsi nem gyári, gépi ragasztás, hanem kézi, (még ha nagy üzemi is) és ha feketével hibáznak , az nagyon látszik.


Egyébként az átlátszó is látszik valamennyire.

De ha ennyire zavar a fekete, akkor ragasztass átlátszóval.

2014. nov. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Platypus ***** válasza:
Nekem átlátszóval ragasztott akváriumom van és csak egy fél gondolatnyival vastagabb a ragasztás mint maga az üveg. Az átlagosnál vastagabb üvegből csináltattam, mert nyitott, merevítő nélkülit akartam, és így elég nagy felület jutott a ragasztásnak hogy kvázi láthatatlan legyen. Az opti-white akváriumokat mindig ilyenre csinálják, mert azért fizetik ki azt szép nagy felárat, hogy tökéletes legyen a látvány. És ahol opti-whiteből megcsinálják, ott normál üvegből is képesek rá.
2014. nov. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Atlantiszban szoktam látni átlátszóból 40-50 literest is.
2014. dec. 1. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!