Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » S. O. S Hosszabb 3-5 oras...

S. O. S Hosszabb 3-5 oras aramszunet eseten hogyan lehet megmenteni elovilagot a bakteriumkultura pusztulasa miatt?

Figyelt kérdés

-ki kell-e tisztitani a szurot/ket/ az elhalt baciktol?

-gondolom bakterium kulturat kell csepegetni mig fel nem all ujra az egyensuly.

-milyen gyakran kell a vizcseret csinalni mire ismet minden a regi lesz?

2 eve van akvariumom, de ilyen hosszu aramszunettel meg nem volt dolgom. Az akvarium: 200l-es , tetra 1200ex kulso,4liter siporax-al,szivacsos belso szuro, novenyek: anubias vallisneria, mohak, hinarok

Bocs az ekezetek miatt de nem magyar a billentyuzet es eleg maceras bogaraszni, hogy mi micsoda.

Valaszaitoka elore is koszonom.

Udv.



2014. dec. 1. 19:38
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
a halak pedig: 12 Neon , 16 ekfoltos razbora ,6db aljzatlako, 1 anci
2014. dec. 1. 19:45
 2/11 anonim ***** válasza:

Az összes baci úgysem pusztul el a szűrőben, illetve az akváriumban is élnek pl a talajban. Én az ilyenek után nem csináltam semmit, simán beindítottam újra. Ha nem határon táncol az akváriumod, hanem ésszel van telepítve, akkor ezt simán ki kell bírnia, a bacik meg majd újra elszaporodnak.

Ha van otthon bacikultúra, akkor azt nyomhatsz bele, esetleg a szűrőt is átöblítheted egy kis akváriumvízzel, de szerintem több vele a macera, mint a haszon.

2014. dec. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Vagy kiveszed a szűrőből a szűrőanyagokat, akváriumvízbe teszed, és 20 percenként megkavargatod. Így valamennyivel több bacit meg lehet menteni.
2014. dec. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Komolyabb növényes akváriumoknál lehet ez végzetes, le szokott zuhanni a ph, illetve oxigénhiány lép fel.


Co2 nélküli akváriumoknál ha az áramszünet alatt nem történt probléma akkor már nem is fog, helyre áll magától minden, max egy részleges vízcsere nem árt.

2014. dec. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Csak nem sülysáp környékén laksz?
2014. dec. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt mindenkinek.ma mar nem tudok vele foglalkozni mivel melozni kell, de Holnap csinalok 1 30%-os vizcseret es remelem minden oke lesz.
2014. dec. 1. 20:18
 7/11 A kérdező kommentje:
#5 Gyomron lakom.
2014. dec. 1. 20:19
 8/11 anonim ***** válasza:
21%
Miért kell túllihegni ezeket a dolgokat ? Ha az ember betartja a megfelelő hal/vízmennyiség arányt és nem piaci halas akváriumot tart fenn, akkor semmi gond nem lehet. Na, ez a baktériumkultúra meg szamáron a bársonynyereg.
2014. dec. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

# 8 válaszoló azért mert a régi sóderes akváriumok berendezése, élővilága, szűrőanyaggal ért talán mai árfolyamon 10.000-et a mai akváriumoknál meg idővel ér 200.000ft-ot


Példa pár száll HM 500ft nekem meg van benn 3 liter.


Ma a komolyabb világítással, szűréssel, szerelt akváriumok kivétel nélkül mind túl telepítettek, a halak nagyobbak mint régen, jobban szaporodnak mint régen, és 5-10x annyi növény van egy akváriumba mint régen. (a sok növény is terheli a vizet)

2014. dec. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szecsőn is majd 1 napig nem volt áram, nekem meg is sinnylette az akváriumom.
2014. dec. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!