Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egyfolytában elpusztulnak...

Egyfolytában elpusztulnak sziámi harcoshalaim. Mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés
Kezdő akvarista vagyok, kb. 6 hónapja van akváriumom. Tartok mollykat, xifokat, plattikat, páncélos harcsát. Hím bettát kétszer vettem és mind a kétszer elpusztult. Az első 1 hetet élt, most pedig tegnap reggel vettem egyet, ami ma délre elpusztult. Nem értem mi ennek az oka. A többi halam remekül van. Segítsetek!!!!!!

2014. dec. 2. 12:46
 1/7 Pendulum92 ***** válasza:

Mekkora akvárium?

Mennyi hal van az említett fajtákból?

Milyen a szűrő?

Fűtő hány fokra van állítva?

Növényzet?

Világítás van, ha van milyen teljesítményű és színhőmérsékletű?



A beszoktatás hogy zajlott az akváriumba, miután elhoztad a boltból?

2014. dec. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Dioxyde ***** válasza:
Ha csak rögtön beleöntötted az akváriumba akkor valszeg azért pusztult el.Hőmérséklet különbség más víz paraméterek...
2014. dec. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy túl kemény a vized. Mérd meg egy neptun vízkeménység teszttel. Ha 12 nk-nál több, akkor lágyítani kéne ioncserélt vizzel. Hozzáöntesz 1-2 flakonnal.
2014. dec. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előző. A túl kemény víztől nem kellene egyből meghalni. Ilyen esetben nem áll fenn az ozmózis sokk. A túl kemény vízbe biztos rövidül az élete, mondjuk 30-40 %-al.
2014. dec. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Inkább a desztvíz hozzáöntéssel kell óvatosan bánni, alkalmanként max 2-3 nk val szabad változtatni.
2014. dec. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az akvárium 60 literes. Jelenleg, hogy a bettám meghalt, 5 hal van benne. 1 xifo, 1 platti, 1 páncélos harcsa, 1 algaevő harcsa és 1 arany-fekete molly...

A víz 28 fokos.

A szűrőt és a vízmelegítők, a világítást az akváriummal egyidőben vettem. Ezeket ajánlották hozzá. A szűrő dobozán az van, hogy 100 literes akváriumba is jó.

A beszoktatás úgy zajlott, ahogy az összes többi hal esetében. Zacskóstól tettem a vízbe és órákig úgy volt, hogy átvegye a hőmérsékletet.

Azt, hogy milyen kemény a víz nem tudom.

De ismét jelzem, hogy csak a bettám pusztul el mindig, a többi hal jól van.

Leírom a hal elpusztulás előtti tüneteit, ami mindkét elpusztult bettánál megegyezett:

Rendes függőleges tartásban csak sodródtok a vízben, nagyon ritkán úszkáltak, inkább csak hagyták, hogy a levegőztető áramlása sodorja őket.

Első bettám esetében 3 nap után, második esetben 1 nap után a hatalmas farokúszójuk elporladt!!!!! Elfoszlott!!!!! Ezután az oldalukon lebegtek a víz tetején. Teljesen tanácstalan vagyok! Ha ez betegség, akkor a többi hal miért nem kapja el?

2014. dec. 3. 06:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Üdv! Az elevenszülők csipkelődős halak, szeretnek mindent megkostolni, aljzatról felcsipegetni, akár másik halat is. (Fokozottan igaz, h vmilyen vitamin/nyomelem hiányuk van.) Az eltűnő úszó(k) után erre gyanakodnék először. -m-
2014. dec. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!