Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Márványsügérhez lakótárs?

Márványsügérhez lakótárs?

Figyelt kérdés
van egy 1 éves márványsügerem, a nemét nem tudom most veszek majd egy több hal tartására alkalmas akváriumot, mekkora legyen hogy párja is lehessen meg valami másik sügérből is egy pár, illetve milyen fajták?a mostani akvárium 200l
2014. dec. 2. 23:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Illik legalább 600 liter egy párnak. Melléjük mehet még 1 esetleg 2 faj. Habitustól függően.


pl; citromsügér, arany akara, heros severus, vöröstorkú sügér,ékfoltos sügér

2014. dec. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, 600 liter biztosan lesz és az a baj hogy nem tudom a nemét, ha veszek pl 5 kicsit megvárom amíg akkorák nem lesznek hogy a nagy ne bántsa őket aztán beteszem melléjük a nagyot és addig így lesznek amíg párt nem talál utánna a kicsiket eladom ez mukodhet?
2014. dec. 3. 17:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Az oscarok nemének megállapítása, szinte lehetetlen. Jól gondolod csak szelektálással mehetsz biztosra. Mihelyst párba állnak nem lesz nehéz dolgod, egyszer részem volt benne, h megcsodáljam a táncukat, mesés látvány volt.
2014. dec. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

tavirózsát lehet betenni melléjük majd?Csak anubias maradt meg mellette eddig a tavirózsa megmaradhat(Nymphaea capensis)?

az igaz hogy kapnia kell néha marhaszívet vagy mit és naposegeret?eddig hallal,tücsökkel és sáskával,néha algatablettával és Hikari cichild gold-al etettem de szeretném színesíteni az étrendjét valamivel, heros severumból is egy pár kéne nagyon tetszenek őket is úgy lehet párba állítani mint a márványsügereket? mennyi idő alatt lesznek ivarérettek?nem szeretném sokáig ennyire zsúfoltan tartani majd őket (5-6 márványsügér 600+ literben) milyen lehet ha egy arany márványsügér és a sima színváltozat keveredik?a citromsügér lesz ivarérett gyorsabban vagy a severum?albínó severum+sima severum milyen színű kicsiket eredményezhet?1 pleco mehet melléjük(1 pár márványsügér 1 pár severum vagy citromsügér)?talajnak jó ez( [link] papiruszsás vagy vízipálma mehet az akváriumba?a kerámia porlasztókő ami úgy hallottam nagyon jól porlasztja a buborékokat hol beszerezhető?nagy vasfa vagy red moor mehet az akváriumukba?a citromsügér vagy a severum helyett texasi sügér esetleg?az ő nemük hogy megállapítható?

ment a zöld kéz mert a válaszaid nagyon hasznosak :)

2014. dec. 3. 22:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Huhh. Nem biztos, h fogok tudni neked segíteni, Közép-, Dél-Amerikai sügéreket csak felszínesen ismerem. Az tudom, h a marhaszívvel érdemes etetni, de melegvérű állatokkal állítólag nem, valahol olvastam, h nem tesz nekik jót, szóval az egeret szerintem hanyagold A severust hárembe vagy kisebb csoportba is lehet tartani. Társításukkal személyes tapasztalatom nincs így nem akarlak félretájékoztatni.

Ezt a srácot ajánlom, ő lesz az embered. :)

[link]

Ez az oldala, sok érdekes dolog van fent. Tőle halat is fogsz tudni venni.

Facebookon is fent van a cichlids hungary csoportba, de a honlapján talán az email címe is megvan adva. Sok sikert a nagy akváriumhoz, ha kész van mindenképp dobj fel képet!

2014. dec. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Most nézem öcsém bejelentkezve maradt :)
2014. dec. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi!1-2 hónap amíg elkészítetem lehet 3 amíg be is szerzek mindent de majd teszek fel képet ha addig nem hal ki a kérdés :D, 3 nagy akvárium lesz egyébként 1 békésebb dél-amerikai halakkal,1 ragadozó dél amerikai sügeres, és egy afrikai malawi tavas is
2014. dec. 4. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!