Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha 3-4 hétig üresjáratban...

Ha 3-4 hétig üresjáratban megy az akvárium (telepítés előtt), akkor is cserélni kell a víz egy részét hetente?

Figyelt kérdés
2014. dec. 3. 12:52
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem. De ha telepítve van (biológiai egyensúlynak megfelelő mértékben) akkor sem kell.
2014. dec. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell hetente cserélni a vizet. Csak akkor ha behomályosodik. Nekem a szüröm szénszürös is, az nagyon jó. A szürőt néha langyos vizzel mosd ki, mert igy nem pusztulnak el a hasznos baktériumok. Én nagyon ritkán cserélek vizet. Ami meg elpárolog (külön kancsoban tartok vizet) utánatöltök.
2014. dec. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első kettővel ne is foglalkozz. Én bejáratáskor nem cseréltem vizet,de kaját mindennap szórj be egy keveset, h a baktériumoknak legyen min elszaporodnia. Akvárium méretétől függően mehet heti/2 heti intervallumba a vízcsere, a vízcsere mértékét is a az akvárium mérete határozza meg.
2014. dec. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Első kettő: nagyon nagy felelőtlenség ilyen tanácsokat adni, nem is tudod, h a kérdező milyen szinten áll az akvarisztikával, lehet teljesen kezdő ( nem rád értem kérdező). Ennyi eszköze van egy kezdőnek, h a túltelepítés, túletetés, elégtelen szűrés ellen valamit tegyen. Lehet nálatok működik, de nem kellene általánosítani...
2014. dec. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Rosszul fogalmaztam ,telepítés után mehet a heti/2 heti vízcsere.
2014. dec. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Növénytápozástól függ, általában a tápok gyári dózisa már heti vízcseréhez van igazítva, így hetente kell cserélni, a talajok közül valamelyik keményít valamelyik lágyít így ajánlatos ez miatt is a heti részleges csere.


Ajánlott mindent úgy csinálni mintha már halak is lennének, etetni is kell.


A 3-4-5 válaszoló írta jól, az első kettőt tényleg hagyd figyelmen kívül.

Nagyobb akváriumnál lehet ritkábban cserélni, de ott már halakkal is mehet ritkábban a vízcsere ha nincs túltelepítve és túl tápozva.

2014. dec. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, kezdő vagyok. :) 40 L-es az aksi, csak 6-8 endler guppit tervezek majd bele.
2014. dec. 3. 15:13
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor jó h kérdeztél. TElepítés után mehet heti 2 szer 15% víz csere, az kb. 2x5 liter víz.
2014. dec. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja és ügyelj, h guppikból csak fiúkat vegyél.
2014. dec. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ige, igen, azokat tervezek csak, egyenlőre (még) nem akarok szaporítani. Köszi. :)
2014. dec. 3. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!