Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szumátrai díszmárna tartható...

Szumátrai díszmárna tartható 112 literben?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor mennyi? A leendő akváriumba páncélosharcsák mellé tervezem a szumátrai díszmárnákat, valószínűleg a zöld változatot. Mehet? Esetleg még egy faj melléjük?
2014. dec. 4. 21:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
6-8 db biztosan mehet, de több hal már nem ajánlatos, elvész a biotop (élőhely) jelleg, ami már most is inog a dél-amerikai páncélosharcsák miatt. Viszont a zöld változathoz szerintem ajánlatos lenne valamilyen pirosas levélszínű növényzet, mert a zöld növényzet mellett nem lesz kellően kontrasztos a látvány.
2014. dec. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A diszhal.info 120 litert ír minimum,és 120 literre 10 halat,de szerintem az a 8 liter nem vág földhöz.

Jó szűréssel(külső szűrő siporaxxal)mehet:

10 szumi

7 kékpajzsos páncélosharcsa

2014. dec. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszi a gyors válaszokat. Én inkább panda páncélosokra gondoltam, azok még kisebbek is.
2014. dec. 4. 22:18
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha csak páncélos lesz mellettük akkor szerintem elbír akár 12 darabot is az akváriumod, de ezt úgy is fogod látni, lehet még többet is. A piros növényeket felelőtlenül nem ajánlgatnám, általában a legigényesebbek. Előtte nem ártana tudni milyen fénytechnikája van a kérdezőnek...
2014. dec. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Páncélosból elég 5-6 db, nem igényelnek akkora csapatot. Szumiból minimum a 8, náluk is másképp működik ez a raj dolog. Jobban mutatkozik a nemek közti különbség, a legjobb felesbe lenne, vagy 3 hím 5 nőstény.

Igazából jobb lenne 10 db.


Csak azért óvatoskodok a számokkal, mert én mindenképpen raknék föléjük egy csapat dániót!

A szumik ha megindulnak aktívak, ... de ha nincs mitől, akkor nem indulnak sehova.

Ingerszegény környezetben sokszor csak lebegnek, és unaloműzésből egymást csipkedik.


Kell valami, amire figyelhetnek, ami beindítja őket, eltereli egymásról a figyelmüket.

Erre a dániók tökéletesek, nem veszik el az életterüket, örökmozgóak, és gyorsak.

...és ugye dánióból is kéne vagy 8 db.

Szóval így inkább csak 8 a szumiból is.

(Remélem erős szűrésed, stabil vized van!)(lesz)

2014. dec. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom előző, nekem volt már szumi csapatom. 9-en voltak, de egész nap kergetőztek, és a többi hallal egyáltalán nem foglalkoztak. Nem tudom , honnan veszed, h ha magukba vannak akkor unatkoznak?
2014. dec. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az akvárium már "érik", karácsony előtt szeretném két részletben megtölteni halakkal. A szűrő tetratec ex 1200 plus, közepes fény.

Milyen dániókat ajánlanátok?

2014. dec. 5. 19:27
 8/11 anonim ***** válasza:

Zebra.

Mennek a szumikhoz, azok is csíkosak. :)

És alap verziójúak, természetes, erős génekkel. (Szemben pl mondjuk pink dánióval)

2014. dec. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

...addig szórj rendszeresen kis mennyiségű fagyasztott kaját a vízbe, legyen min elszaporodni a baciknak.

És előbb beinduljanak az "érési " folyamatok.

2014. dec. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ezt már csinálom 11 napja, tetra safe startot is adagolok. Tudom, hogy felesleges, de ártani nem fog, ha már megvettem.

Panda páncélos, szumátrai díszmárna, zebra dánió.

Nem lesz ez így túl egyhangúan csíkos?

2014. dec. 5. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!