Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 45 literes akváriumba mit...

Egy 45 literes akváriumba mit tartanátok?

Figyelt kérdés

Van hozzá egy 50 wattos fűtőszálam és 2db Aqual Fan1 szűrőm. Csak világítás kell hozzá.

Igazából 1 éve kb. már próbáltam benne egy szűrővel guppikat tartani, vettem is 5db-ot (egy fiú és négy lány), de mind elpusztultak, így nem is foglalkoztam vele. 3 éve van egy 165 literesem, amivel soha nem volt bajom, így nem is értettem, hogy ez miért nem sikerült. Arra gondoltam, hogy ha szükséges, akkor csinálok hozzá külső szűrőt egy 3-4 litereset egy kb. 4-500 l/h-s vízpumpával. Tudok esetleg halat szaporítani benne a nagyobb akváriumba, vagy valami kis halakat tartani benne, amik jól elvannak benne?

Hallottam már pár embertől, hogy a boltban vett guppijaik elpusztultak hamar. Lehet, hogy inkább háztól kellene vennem?


2014. dec. 7. 10:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Indulásnak a 165 literes akváriumod vizével töltsd fel feltétlen, ne friss csapvizet használj, nem árt a 165 literes akvárium szűrőanyagát belemosni a vízbe, majd a két fan1 összeszedi.

Porózus ajzat legyen, példa rostált sóder, kvarc homok, vagy gyári agyag talaj manado vagy pro soil.


Kb 1 hetet menjen az akva, vagy addig amíg kristály tiszta nem lesz a víz, majd cserélj 30%vizet és jöhetnek a lehetőleg hím guppik.

Felváltva takarítsd a szűrőket, több hetes eltéréssel, a fan1 szűrőket én kb 8 hetente takarítom akvárium vízen kinyomkodom kicsit.

Lehet persze növény a fényerődhöz és a tápozáshoz igazítva.

A boltban vett guppik nem pusztulnak el, oka van ha elpusztul egy hal.

Ha betartod a fentieket nem pusztulnak el.

2014. dec. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!