Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54 literes akváriumban hány...

54 literes akváriumban hány hal fér el? (többi lent)

Figyelt kérdés

Van 1 algaevőm , 1 tetra , 8 guppi , 6 platti + 3-4 növény, 1 kő (búlkálónak) , 1 gyökér ( fa)

Szerinetek ez sok??



2014. dec. 7. 11:40
 1/10 anonim ***** válasza:
A tetra és az algaevő nélkül jó.
2014. dec. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A diszhal.info szerint sok, de szerintem az az oldal (bár nagyon hasznos infók vannak rajta, és én is rendszeresen használom) egy kicsit túl szigorú...

Egy picit azért én is soknak tartom, de nem vészesen:), úgy 2-3 hallal tettem volna bele kevesebbet.

2014. dec. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ezt a képet egy ismerősömnek csináltam: [link]


Jó, hogy nincs talajlakód mert azokat nagyon csesztetik az ancik este, volt hímem is az nagyobb volt, de elajándékoztam mert tele lett az akvárium kicsi ancikkal.


Így, hogy nincs talajlakód elmegy, több hal ne legyen, az anci hatalmas porfelhőket csinál majd és beveri rendesen a heti zöldség adagot, rendesen terheli a vizet és mulmal a szűrőt.

2014. dec. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!!!! Hasznosak voltak ! Ilyen algaevőm van: [link]

4.-ik hal

Valaki tudja mi a neve??

2014. dec. 7. 15:53
 5/10 anonim ***** válasza:

Ja, hogy nem anci.


Ilyened van: [link] lehetőleg gyorsan szabadulj meg tőle, agresszív nagytestű jószág.

2014. dec. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen ilyenem van !! köszi ! És szerinted milyen algaevő (hasznos) halra cseréljem??
2014. dec. 7. 19:46
 7/10 anonim ***** válasza:

Kettő hal létezik amelyikre lehet számítani alga szempontjából a kereskedésekben, egyik a sziámi ormányos márna, ő csapatban nem agresszív, magában egy vadállat kicsinál minden halat, és van még az ezüst fonal algázó szintén csapathal.

Egyik 15 a másik 17cm nagy akváriumba való halak.


Más hal ami nem kimondottan csak 1-2 alga ellen hatásos nincs igazán.


Minél több halat teszel annál jobban terheled a vizedet és több algád lesz.


Vannak még a páncélos harcsák, ők lazítják atalajt és megeszik ami lehullik kaja de csapathalak, 5-6 kellene belőlük ami viszont már rengeteg lenne az akváriumodba a jelenlegi 16 hal mellé.


Ha az algaevő anci lett volna, közönséges algaevő akkor is mát túl lett volna telepítve az akvárium idővel, fentebb linkeltem képet, hogy mekkorára nől.

2014. dec. 8. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor most mit csináljak??? Akk. nem tudom semmire lecserélni az algaevőmet??Mert mégis csak kellene valamilyen algaevő vagy hasznos hal az akimba!!!De azért köszönöm a válaszokat!
2014. dec. 8. 14:43
 9/10 A kérdező kommentje:
Szerintetek az akváriumomba elég egy AQUAEL 4.2w-os levegőztető? ? : [link]
2014. dec. 8. 14:54
 10/10 anonim ***** válasza:
A tetrád szerintem ajándékozd oda valakinek akinek van több, mivel csapathal
2016. ápr. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!