Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan távolítsam el az algát?

Hogyan távolítsam el az algát?

Figyelt kérdés
Van egy fatörzsem meg egy műsziklám, ami már a felismerhetetlenségig bezöldült... Kiszedtem már jól rá is száradt... Az akváriumot teljesen kipucoltam, de szeretném megmenteni ezeket is. Visszarakjam így és majd az algaevők leeszik? Vagy lelehet valamivel vakarni?

2014. dec. 9. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem főzd ki és kefével súrold le utána.
2014. dec. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Esetleg ecetbe is be lehet áztatni, hátha megöli az algát valamennyire.
2014. dec. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Alap gondok lehetnek nálad, teljesen nem szabad kipucolni az akváriumot. Ez csak tüneti kezelés, megint megfog jelenni az alga. Az okokat kellene megkeresni.
2014. dec. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Költöztünk! Szóval gondoltam ha már leengedem az összes vizet akkor átmosom a talaját is... Köszönöm a jóindulatot... Sikerült forró vízzel és ecettel lesikálni!
2014. dec. 10. 12:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne vedd magadra, az a jellemző sajnos, h sokan alkalmazzák a teljes tisztítást mert nincsenek tisztába vele, h többet ártanak mint segítenek vele. Akkor gondolom a költözés ellenére mentettél meg a régi vízből és azt keverted a csapvízzel.
2014. dec. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Persze! És a halak is túlélték csak elkövettem azt a hibát hogy anno nem pótoltam bele az algaevőket...
2014. dec. 10. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!