Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen törpesügereket ajánloto...

Jucinene kérdése:

Milyen törpesügereket ajánlotok kezdő sügeres 100 l-es akváriumba?

Figyelt kérdés

Tetszenek a sügerek csak nem tudom mi jön ki a másikkal jól, de a kakadu törpesügér megtetszett, azt hol lehet kapni bp-n?Ja és bolíviai és ramirezi ki jön a kakaduval?

Ha igen mennyi lehet benne?



#sügeresakvárium
2014. dec. 12. 21:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod, hogy mindkettőnek lágy víz kell?


Igaz, általában elviselik a keményebbet, a kakadu jobban, a rami kevésbé, de a kakadunak is nagyon jól beért, atom stabil víz kell.


Én nem tartanám együtt a kettőt, láttam már őket együtt, teljesen opcionális náluk, hogy van verekedés, vagy nincs. Ha nincs szerencséd, balhézni fognak. Amúgy a rami nem nagyon szereti, ha nem ő a góré az akváriumban, úgyhogy ha kifogsz egy dominánsabb hím kakadut, az nem vezet jóra.


100 literbe egyébként is ideális egy olyan összeállítás, hogy apróbb rajhalakból beteszel 1-2 csapatot, és melléjük 1 pár ramit, vagy 1 család (1hím 3 nőstény) kakadut.


Ha nem gond a lágy víz gyártása, artemia keltetése, más minőségi élő kaja beszerzése, akkor a kakadu mellett más apistogramma fajokat tartanék.

2014. dec. 13. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ahogy az első is írta, ezek mind lágy vizes halak. Ha nincs módod vagy időd lágyítani a vizat, akkor érdemes olyan halat keresni aminek megfelel a csapvized. Ekkora akváriumba már afrikai sügerek közül is sok tartható, persze csak 1 pár, de nagy eséllyel szaporodni is fognak.


pl; torpedó sügér, tanganyikai citromsügér, porcelánsügér, vagy egy kolónia csigasügeret(15-20db)

2014. dec. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
pepecselni ilyenekkel és nem zavar hogy finnyásak, de a kakadu mellé milyeneket lehet?
2014. dec. 13. 13:40
 4/12 A kérdező kommentje:

Lemaradt az eleje:

*Szeretek

2014. dec. 13. 13:41
 5/12 anonim ***** válasza:
Kakadu mellé én már csak 10-12 vörös neont tennék és 6-7 corydorast. Másik sügér félét nem erőltetnék mellé.
2014. dec. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ahogy mondtam, más apistogrammákat.

Pl 2 sávos, 3 sávos, vagy gyöngyházfényű.

De 100 literbe a kakadu mellé csak 1 másik családot raknék, mert nekik az aljzat alapterülete számít, hogy legyen elég territórium.

2014. dec. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
amúgy lágyítani szűrtvízzel is lehet?
2014. dec. 15. 19:00
 8/12 anonim ***** válasza:
Mivel szűrt?
2014. dec. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
RO
2014. dec. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Lemaradt a kérdőjel. :)


Szóval RO, fordított ozmózissal szűrt?

Igen, azzal lehet.


Mérni kell keménységet, tesztekkel.

Aztán mindig ugyanolyan arányban keverni az RO vizet csapvízzel, a részleges vízcserék alkalmával is.

A lényeg, hogy ha egyszer elkezdesz lágyítani, akkor mindig ugyanolyan keménységű legyen a víz.


Ja, és kérdezd meg a boltban, hogy ott milyen a víz, olyat csinálj otthon is, és ha másat akarsz használni, akkor több nap alatt, lassan változtasd a vízparamétereket! Hogy hozzá tudjon szokni a hal.

2014. dec. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!