Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért döglenek meg a nőstény...

Miért döglenek meg a nőstény sziámi harcosaim?

Figyelt kérdés
vegyes aksiba vannak, és 4 volt 2 megdöglött úgy, hogy felpuffadt... tegnap pl még semmi baja sem volt neki reggelre meg ott úszott a víz tetején. Én arra gondoltam, hogy túletetés, mert rengeteget kapnak enni, az lehet gondjuk?
2014. dec. 16. 11:03
 1/8 anonim ***** válasza:
A tartásukról írhatnál valamit. Mekkora akváriumba vannak? Milyen a szűrés? Mivel eteted őket? Milyen gyakran cserélsz vizet? A túletetés lehet gond, de ha te is tudod, h sokat adsz nekik akkor miért nem mérsékled? A halak hidegvérűek, nincs szükségük annyi táplálékra.
2014. dec. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
110 literes aksi fedett, 28 fokos hőn vannak , más halakkal, szürés normális növények vannak , hát a többi hal száraz tápot kap amiből ők is eléggé szépen bekajálnak de előtte szoktam nekik dobálni tubiflexet vagy száított vörös szunyoglárvát
2014. dec. 16. 12:48
 3/8 Dioxyde ***** válasza:
Betták könnyen elhíznak, ne etess annyit.Van a Tetrának betta tápja azt külön nekik fejlesztették ki próbáld ki.Amúgy milyen az a jó szűrés és miféle halak vannak még mellettük?
2014. dec. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Úgy látszik, hogy ma az összes full releváns hozzászólásomat törlik... mik vannak...
2014. dec. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Dioxyde ***** válasza:
Csak nem írtál bele valami csúnyaságot is amiért törölték?:D
2014. dec. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Csupán megkérdeztem, hogy a tubiflex az galamboknak kifejlesztett sarokcsiszoló-e, de ahelyett, hogy választ kaptam volna rá törölték. Ezek a mai fiatalok, skandallum :)
2014. dec. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Dioxyde ***** válasza:
Ez tényleg botrányos,hogy ilyet töröltek :D:D pedig ez még vicces is volt :D
2014. dec. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt lehet a túletetés, másrészt a labirint kopoltyúsokat érzékenyebben érinti a vízen levő hártya, száraz tápnál gyakori, a tápok tartalmaznak növényi olajakat, a túletetett akváriumoknál komoly hártya réteg szokott lenni.


Lehet még a vörös szúnyog lárva, papíron csak sügereknek tilos adni, gyakorlatban minden kisebb testű, gyomrú, halnál kerülni kell, a farka végén levő kampó a ludas.


A felpuffadás lehet hasvízkór, amit ha van akkor a hártya miatti rossz közérzet eredményezett.

Lehet bélelzáródás a szúnyoglárva miatt.

Lehet a gyenge tápértékű étrend miatt sokat kellett neki enni, ahhoz sok víz kell, és ez fújta fel.

A bettának kicsi gyomra van, ajánlott könnyen emészthető táppal etetni, olyannal ami emésztéséhez nem kell víz, artemia, krill, mysys, planktonszerű kaják.


Halaknál nem a mennyiség fontos hanem a minőség, kaja szempontjából.

2014. dec. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!