Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sima neonhalaim vannak 25celsi...

Sima neonhalaim vannak 25celsius fokon. Szerintetek nagy baj?

Figyelt kérdés
serpák vannak mellettük igaz nekik is jó a 24fok de nekik az a minimum ezért inkább 25 re van állítva a fűtő.
2014. dec. 16. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:
34%
Hát én nem tudom nekem 4 éve vannak 26 fokon tudom jól hogy diszhalinfo max 24 et ír de nekem nyáron a 32 fokos vizet is bírták gond nélkül. azért most már nyáron figyelek a hűtésre :) Amugy probáltam tölük megválni mert bennem volt hogy kínzom őket de senkinek nem kelletek most melyik jobb húzzam le a wc vagy tartsam meg ? Nekem bettáim vannak így nem vihetem le a hőmérsékletet de te ahogy írod leviheted.
2014. dec. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A 25 c-fokra állított fűtő nem 25 c.fokos hőmérsékleten tartja az akváriumot, az ki-be kapcsol 1-1,5 c.f eltérés van a bekapcsolás, kikapcsolás között, erre figyelj, hőmérő kell beállítani, inkább a felfűtés utáni hőfok legyen 25 az meg inkább 24 c.f állásnál van.


Igazából ha két klón akváriumot tennénk egymás mellé, amiben minden megegyezik, az egyikben 23 a másikban 25 van akkor a 23 c.f akváriumnál tovább élnének a halak valószínűleg.


Azt nehéz megállapítani menyi lenne a diferencia, egy halnál feltérképezik a hőigényt az élőhelyén, a legalacsonyabb értéknél él a legtovább, ott a leglassabb a biológiai ritmusa, egyik másik halnál ez látható a kopoltyú mozgás sebességén.


Magasabb hőfoknál is élhet sokáig, ezzel sokan érvelnek, ez azonban a tartási körülményhez kapcsolódik, vagyis optimális körülmények között van tartva a hal.


Nekem most 4 éves a neonok fele, 3 évesen kaptam, befogadtam őket, nem úgy néznek ki mint aki holnap elpusztul, fűtő nélkül vannak lakásban 23.c.fok a víz átlag.


Röviden, egy halnak a leghosszabb életet a fajhoz mérten legalacsonyabb hőmérsékleten, jó szűréssel és megfelelő vízparaméterekkel, stresszmentes környezettel lehet biztosítani.


Nálunk a neonok átlag életkora 2-év , valószínű a gazdáik nem biztosítják nekik az optimális körülményeket.

2014. dec. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Végül is az, hogy egy hal meddig él az 4-5 dolgon múlik, ebből 1 a hőfok.
2014. dec. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hát köszi a válaszokat nem lettem okosabb első azt írja őneki 26 on gond nélkül megvannak. második értelek de válaszodból nem tiszta hogy a neon jól érezné e akkor magát 25fokon. Tehát ha jó a szűrés és a társítás akkor jól megvan 25 fokon ? amugy nekem csak serpákal vannak meg páncélosokkal illetve 1 ancival 136literen.
2014. dec. 16. 21:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Végül is pont erre céloztam amit írsz, sokan írták már, hogy bírja a 25-26 c.fokot is, és nyáron sem lett semmi bajuk a nagy melegben.


Más ha valaki egy neonos akváriumot akar összerakni, kapásból lebeszélik lakásban a fűtőről mint akvárium kellék, én is javaslom a fűtő elhagyását a vásárlási listáról.


Neked megvannak a neonok, sok olyan véleményt hallasz majd, meg hallottál is az előttem szólótól, hogy nála x éve megvan, tehát nála teljesültek a haltartás feltételei ezért élnek és virulnak a neonjai, a hőfoka nem passzol de a többi valószínű igen.


Ha most azt mondom vedd ki a fűtőt, kiveszed ? nem, mert a lazacok megfáznak, a neonokat kidobod? nem, mert sajnálod, visszavinni nem tudod, eladni nem lehet.


Ilyenkor mi marad? Megtartod, élnek ameddig élnek, az akvárium biológiáját nem veszélyeztetik mint egy példa 30cm aranyhal, ennyi, soknál élnek így is 3-4 évet simán.

2014. dec. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A diszhalinfonak nem kell mindent készpénznek venni, valami idióta kitalálta azóta mindenki ezt fújja. A seriously fish, ami 100 szor hitelesebb 21-28 Fok között jelöli meg az optimális hőmérsékletet. Nekem 2-3 éve élnek vígan 26 fokba. Meg logikusan belegondolva az amazonas medencéjébe, a száraz évszakba szerintetek nem melegszik fel az amazonas 24 fok felé? Szerintem simán.


[link]

2014. dec. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!