Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kerültek csigák az...

Hogyan kerültek csigák az akváriumomba? És milyen csigák ezek?

Figyelt kérdés
szétszedtem az aksim kb 6 hónapja , nem rég állítottam csak össze és mikor tettem be az aljzatot láttam hogy aljzatba ilyen tornyos csigák vannak , de én mielőtt betettem volna leforráztam az aljzatot hogyan élték túl ? az akvárium sarkába raktam őket nem voltak sokan 5db volt és picik voltak (lehet több is van ennyit vettem észre) mire elmentem inni egy pohár vízet eltűntek , ahova tetem őket az aljzaton ott viszont furások voltak. beleásták magukat a talajba ? de azóta egyet sem láttam.
2014. dec. 17. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát ajánlom, hogy vegyél egy botiát!

Majd elrendezi őket!

Amúgy elmentek a talajba

2014. dec. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg maláj tornyos csigákról van szó. Nem károsak, nem rágják meg a növényeket,hanem átszellőztetik a talajt és megeszik az ételmaradékokat.

Ha túlszaporodnak, az annak a jele hogy túletetsz.

Én Helena csiga segítségével tartom őket kordában.

2014. dec. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
van zebracsigám nem tudok felhasználni csigaevőt. de ha nem eszik meg a növényeket akkor részemről oké maradhatnak
2014. dec. 17. 22:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Kifejezetten hasznosak, a növények gyökereit segítik a talaj szellőztetésével+megeszik a halkajamaradékot, ha túlszaporodnak akkor kevesebb halkaját adj a halaknak
2014. dec. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!