Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mivel és milyen sűrűn etessem...

Mivel és milyen sűrűn etessem az almacsigát?

Figyelt kérdés
Azt olvastam,hogy a Pomacea bridgesii-(amilyen nekem van) -csak a nagyon puha eleséget tudja megenni, a növények leveleit nem rágja le.

2014. dec. 18. 09:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Szinte minden csigának, algaevőnek, főtt, párolt zöldséget, lehet adni.


Bolti kajából a spirulina (algatabletta), zöldségből lehet próbálni bármit, példa salátát csak éppen leforrázni.

A keményebb zöldségeket 1-2 percig főzni kell, sokáig nem szabad mert szétesik, szétmállik, répa 3-4 perc, hagyni lehűlni utána lesüllyed, uborka 1-2 perc utána lesüllyed, cukkini 1-2 perc.

Bármit lehet próbálni, tesztelni kell menyit kell főzni, hogy lehűlés után lesüllyedjen.


A mennyiséget nehéz belőni, egy akvárium biológiájának az a legjobb ha több kisebb adagban keletkezik a szennyeződés, így a napi, kétnapi etetés jobb, ha csak csigák vannak kétnaponta adnék enni, annyit ami biztosan elfogy következő etetésig.


Tüdős csigáknak valamelyik üveghez közel célszerű enni adni.


Nekem halas akváriumok vannak, így a csigák a halak által el nem fogyasztott kaján élnek.

2014. dec. 19. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!