Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék 1 db bettát tartani,...

ÉnJudit kérdése:

Szeretnék 1 db bettát tartani, milyen dolgokat vegyek 30-40 l akvárium akváriumhoz? Milyen a jó mocsaras környezet, mennyi növény, milyenek, milyen fényerő kell, mekkora szűrő, milyen aljzat, szín stb?

Figyelt kérdés

2014. dec. 18. 16:56
 1/2 anonim válasza:
Jávai moha mehet nekik, szapora és igénytelen növény és szép dekor bár ez ízlés függő, a fényerő szerintem akvárium és növényzet függő, hogy mi tetszik neked és mikkel telepíted be, igazándiból nem olyan nagy gond ha nem annyira mocsaras növényekről beszélünk, tehetsz bele bármit. A lényeg, hogy az akvárium fedett legyen, kell egy vízmelegítő akváriumtól függően változik a mérete (boltba segíteni fognak) a szűrő nem létszükség de jó ha van, ha esetleg nem ruházol be rá akkor gyakoribb vízcsere szükséges. Talaj lényegtelen igazándiból ami neked megtetszik, nem fontos annyira, esetleg növények szempontjából, nem mindegy (ebben is segítenek majd bíztosan neked a kisállat kereskedésben a választéktól függően). Lényegében a Sziámi harcos nem egy kényes hal, igényei neki is vannak mint minden állatnak, mindenképpen fedjed le az akváriumot, ne etessed túl a harcoshaladat, 2 naponta szoktam én etetni, ezt tartsad be mert könnyen elhízik, ezek mellet nagyon kevés mennyiséget igényelnek mivel nagyjából a szeme méretével felel meg a gyomra és pusztulásig képes lenne enni szinte mint minden hal, inkább a minőségre menyél mint mennyiségre. Lehet külön bettáknak való pelletet venni, ezt tudom ajánlani vagy esetleg a fagyasztott sóféreglárva is tökéletes.
2014. dec. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Milyen erős szűrő lenne célszerű a 30 literhez?

Olvastam 1-2 helyen, hogy egy bettához lehet tenni 1-2 almacsigát. Ezt érdemes? Egyáltalán mit érdemes, hogy a víz megfelelő legyen? Most természetes dolgokat kérdezek, nem adalékok, eszközök stb.

2014. dec. 19. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!